Son Dakika Haberler

CHP Mardin İl Başkanlığına atama

CHP Mardin İl Başkanlığına atama
Okunma : 150 views Yorum Yap

CHP Genel Merkezi tarafından görevden alınan CHP Mardin İl Başkanı ve yönetiminin yerine Merkez Yönetim Kurulu kararıyla Geçici İl Yönetim Kurulu atanması yapıldı.

Gerçekleşen kayyım atanmasında İl Başkanlığı görevini geçici olarak kongre sürecine kadar Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken yürütecek.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Mehmet Hasan Eken, Genel Başkanımızın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tensipleriyle geçici yönetime başkanlık etmek üzere Merkez Yönetim Kurulu kararıyla görevlendirildim. Partimiz ve ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olsun. Yeni yönetim olarak önümüzdeki kongreye kadar yapacağımız çalışmalarla, Mardin’imizin sosyo-politik/demografik yapısı gözetilerek; tabana yayılmış, deneyimli, genç, diri ve motivasyonu yüksek bir yönetimin demokratik rekabetle seçilmesine çalışacağız. Bu vesileyle göreve atanan çalışma arkadaşlarımı tebrik eder, başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İLK TOPLANTI YAPILDI

CHP Genel Merkezi tarafından görevinden alınan 6 il başkanın arasında bulunan Mardin İl Başkanı Mehmet Kılıçarslandan boşalan il başkanlığı görevine Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir dönem ekonomist başdanışmanı Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Toplantıda, kongre kararı alındı.

Yeni yönetim kuruluyla ilk toplantının gerçekleştirildiğini belirten CHP Mardin İl Basın Sözcüsü Gebro Tokgöz, yaptığı açıklamada, ilk toplantının heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Mardin İl Başkanımız Mehmet Hasan Eken’ın başkanlığında ilk toplantımızı yaptık. Yeni yönetimin ülkemize ve Mardin’imize hayırlı olmasını diliyorum. Yaptığımız toplantı neticesinde önümüzdeki süreçte ilçe kongrelerini yapma kararı aldık” dedi.

 

Erbaa'da kavşakta meydana gelen kaza sonucunda motosiklet şoförü ağır yaralandı olay merkezİ. Вот несколько примеров крауд ссылок. مجله خبری کشاورزی.