Son Dakika Haberler

Kızıltepe’de 10 markette tarihi geçmiş 1400 ürün ele geçirildi

Kızıltepe’de 10 markette tarihi geçmiş 1400 ürün ele geçirildi
Okunma : 29 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde market denetimlerine çıkan zabıta ekipleri, 10 markette bin 400’e yakın son kullanma tarihi geçmiş ürüne el koydu. Ele geçirilen ürünlerin arasında bebek mamalarının da bulunması pes dedirtti.

Halkın sağlığı için market denetimlerini sürdüren Kızıltepe Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 84 işletmede denetim yaptı.

Ekipler, 10 markette ise bin 400’e yakın ürünün tarihi geçmesine rağmen raflarda satışının yapıldığını tespit etti. Ürünler içerisinde bebek mamalarının da olması zabıta ekiplerini şaşkına çevirdi.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, belediye bahçesinde teşhir edilen ürünleri Zabıta Daire Başkanı Halil Yomak ve Başkan Yardımcısı Mehmet Kalkan ile inceledi.

Burada gazetecilere açıklama yapan Kaymakam Çam, denetimlerin aralıksız devam edeceğinin mesajını verdi.

Çam, “Zabıta ekiplerimiz yaklaşık iki haftadır sıkı bir şekilde market denetimlerini gerçekleştiriyorlar. Hem fiyat konusunda denetimler gerçekleştirirken hem de insan sağlığı ile ilgili hususlarda son kullanma tarihi ile ilgili ciddi bir denetim gerçekleştirdik. Yapılan 84 denetimde 10 markette bin 400’e yakın kalemde tarihi geçmiş ürün yakaladık. El koymalar gerçekleştirdik hem de parasal cezai işlemleri gerçekleştirdik. Gerekirse kapatmaya varan cezai işlemler ile ilgili çalışmalarımızı yaptık. Vatandaşlarımız alışveriş yaparken mutlaka son kullanma tarihlerine baksınlar. Şu an bunların imhalarını gerçekleştireceğiz. Bundan sonraki süreçte esnafımızın vatandaşımıza tarihi geçmiş ürün satmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Toplanan ürünler ekiplerce imha edildi.

Last minute hotel deals. Ben je toe aan een tui fuerteventura vakantie met veel zon ?. En privat helikoptertur er en helt særlig oplevelse, hvor du kan få udsigten helt for dig selv.