Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

11 yeni otobüs hizmete alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından,

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından, konforlu ulaşım hizmetinin vatandaşlara sunulması amacıyla alımı yapılan 11 otobüs, düzenlenen törenle hizmete başladı.

Merkez Artuklu ilçesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan 11 otobüsün hizmete başlaması için tören düzenlendi.

Törende konuşma yapan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, hizmete alınan otobüslerin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Şehrin gelişmesi, kalkınması ve ilerlemesi için her sektörde gayret sarf ettiklerini açıklayan Vali Demirtaş, geçen yıl 1818 kilometre asfalt yolu vatandaşların hizmetine sunduklarını, Çocuk Trafik Eğitim Parkında bugüne kadar toplam 17 bin 178 çocuğa trafik eğitimi verdiklerini, trafik kazalarını önlemek ve en aza indirmek için de Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kapsamında 5 ayrı noktada, 10 adet hız koridorunu hayata geçirdiklerini vurguladı.

Geçen yıl 150 otobüs durağını bitirdiklerini bu yılda 100 otobüs durağını monte edeceklerini ifade eden Vali Demirtaş, şöyle devam etti: “Bugün itibariyle 11 yeni otobüsümüz, Mardinli hemşerilerimize hizmet vermeye başlayacak. Kentimize ve Mardinli hemşerilerimize hayırlı, uğurlu olsun. Şehir içi ve ilçeler arasında toplu taşıma faaliyetlerinde kullanılan otobüs sayımızı yüzde 70 arttırıyoruz. Böylece otobüslerimizde günlük olarak yolcu taşıma kapasitemiz 4 bin iken yeni hizmete alınan otobüsler ile birlikte bu kapasite artarak 6 bin 800 kişiye ulaşmış olacak. Yeni otobüslerimizin hizmete alınması ile başta şehir merkezi olmak üzere yeni güzergahlarımızda da hizmete başlayacağız. Bu sayede tüm ilçelerimiz arasındaki seferlerimizi de kesintisiz olarak gerçekleştirme imkanına kavuşacağız. İlçelerden köylere kadar bu hizmeti götürmeyi hedefliyoruz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destekleri için teşekkür eden Demirtaş, bayram süresince toplu ulaşım hizmetlerini ücretsiz gerçekleştireceklerinin altını çizdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Mardin’de vatandaşların şehirdeki imkanlarını artıran, sorunları hızla çözen çalışmaları takdirle takip ettiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Demirtaş, Milletvekili Karaaslan, AK Parti Milletvekili Adayı Faruk Kılıç ve beraberindekiler, yeni otobüslerde incelemelerde bulundu ve şehir turu attı.