Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de EDS 15 Haziran’da devreye alınıyor

Mardin’de, trafiğin kontrol altına

Mardin’de, trafiğin kontrol altına alınması için EDS sistemi 15 Haziran’da devreye alınıyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde özellikle trafiğin yoğun olduğu ve kazaların çokça yaşandığı devlet yollarında trafik akışını kontrol altına almak için Elektronik Denetleme Sistemini hayata geçiriyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, kent genelinde bulunan 318 kilometrelik devlet yolunda yaşanan maddi ve ölümlü trafik kazalarının önlenmesi, can ve mal güvenliğinin sağlanması, sürücülerin trafik kurallarına azami düzeyde uyumunun sağlanması, trafik durumunun gerçek zamanlı görüntülenmesi ve izlenmesi amacıyla başlatmış olduğu çalışmaları tamamladı.

Ulaşım Daire Başkanlığı, kent genelinde özellikle ölümlü trafik kazalarının çok yaşandığı: Mardin-Kızıltepe, Kızıltepe-Mardin, Şanlıurfa-Mardin, Mardin-Şanlıurfa, Mardin-Şırnak, Şırnak-Mardin, Mardin-Diyarbakır, Diyarbakır-Mardin, Batman-Mardin ve Mardin-Batman yolları olmak üzere 10 devlet yolunda EDS’yi devreye alarak trafik akışını denetim altına alacak.

Belirlenen noktaların tamamı kent giriş ve çıkışlarındaki trafiği iyileştirmek amacıyla seçilmiştir. EDS, Mardin’de yaşayan tüm vatandaşlar ile bölgedeki tüm vatandaşları etkileyecektir.

Projeyle, kaza oranlarının düşürülmesi, ölüm oranlarının azaltılması, devlet yollarında can ve mal güvenliğinin sağlanması hedeflenmekte.