Son Dakika Haberler

Kızıltepe’de fiyat ve stokçuluk denetimi yapıldı

Kızıltepe’de fiyat ve stokçuluk denetimi yapıldı
Okunma : 23 views Yorum Yap

Kızıltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sıvı yağ satışlarında fahiş fiyat artışlarının tespiti amacıyla kentteki marketlerde fiyat, etiket ve stokçuluk yapılıp yapılmadığı denetlendi. 

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde de belediyeye bağlı Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, zincir marketler başta olmak üzere alış veriş merkezlerinde sebze, meyve, temel gıda maddeleri ile temizlik ürünleri gibi temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarında inceleme yaptı.

Denetimlerde, ürünün etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olup olmadığına, etiket ve künye bilgileri ile indirimli ürünün önceki fiyatına da bakıldı.  Reyonlarda seçilen bazı ürünlerin reyon fiyatı ile kasa fiyatı karşılaştırıldı.

Yağ satış reyonları incelendi. Reyonlarda yağ bulundurulmaması durumunda depolar denetlendi. Market yetkililerine stokçuluk yapılmaması uyarısında bulunuldu.

Denetimlere katılan Kızıltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Kalkan, “Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın talimatıyla fahiş fiyat denetimlerine başladık. İlçedeki tüm marketleri denetlemeye devam edeceğiz.” dedi.

Sergi. One of the most effective ways to practice positive thinking is to focus on the present moment. Doğu türkistan işgalinin 73’üncü yıldönümü nedeniyle ankara’da basın açıklaması.