Son Dakika Haberler

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç istifa etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç istifa etti
Okunma : 133 views Yorum Yap

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, 14 Mayıs’ta yapılması planlanan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için görevini bıraktığını açıkladı.

23 Kasım 2018 tarihinden beri AK Parti Mardin İl Başkanlığı görevini yürüten Faruk Kılıç, düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Kılıç, düzenlediği basın toplantısında, il başkanlığı görevinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluru ile bugün itibariyle ayrıldığını söyledi. İl Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıda Kılıç’a AK Parti ilçe başkanları, belediye başkanları da eşlik etti.

İstifa ettiğine ilişkin bir açıklama yapan Faruk Kılıç, şunları kaydetti:

“AK Parti İl Başkanı olarak görev aldığım süre içinde bölgesel milliyetçiği reddettik, etnik milliyetçiliği reddeden bir anlayış içinde siyasi çizgimizi sürdürdük. Değerli dava arkadaşlarım; 22.11.2018 tarihinden itibaren üstlendiğim ve bugüne kadar büyük bir aşkla yürütmekte olduğum AK Parti Mardin İl Başkanlığı görevimden Genel Merkezimizin takdiri ve Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın olurları ile milletvekili aday adayı olmak üzere istifa etmiş bulunmaktayım.”

İstifa eden Faruk Kılıç, AK Parti’den milletvekili olmak için başvuracağı belirtildi.

Did you find apk for android ? you can find new. Creating a stress reducing routine is an important part of self care. Baştan başa inanç, baştan başa davadır   seyyid kutub.