Son Dakika Haberler

Yeşilay bağımlılıkla mücadeleye karşı eğitimler düzenliyor

Yeşilay bağımlılıkla mücadeleye karşı eğitimler düzenliyor
Okunma : 11 views Yorum Yap

Türkiye’de 101 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden Yeşilay, Yetişkinlere yönelik TBM-eğitimlerini tüm hızı ile sürdürüyor.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi, bağımlılıklarla mücadelede toplumun tüm kesimlerine ulaşmak için yeni bir projeyi hayata geçiriyor. TBM Yetişkin adı verilen proje kapsamında ilimizde başta kurslarda eğitim gören kursiyerlere ve kamu kurumlarında çalışan personellere konularında uzman Yeşilay formatör eğitmenleri tarafından eğitimler düzenleniyor. Bağımlılıklardan uzak kalmaları sağlanıyor. Şu ana kadar 1000’e yakın kişiye verilen eğitimlerde farkındalık oluşturuluyor. Eğitim Alan bireyler bağımlılıklar konusunda bilinçlendiriliyor. Kurumların tütünden uzak durması planlanıyor.

Proje Hakkında basına bilgi veren Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, “Genel merkezimizin TBM yetişkin olarak adlandırdığı proje kapsamında şehrimizdeki yetişkin bireylere yönelik uzman eğitimci kadromuz tarafından eğitimler kurumlara verilmeye başlandı. Eğitim alan kişi her gün artıyor. Kurumlardan gelen seminer talepleri bizi mutlu ediyor. Yeşilay olarak güzel işlere imza atmaktayız. Ayrıca kentimiz için bir müjdeyi daha vermek istiyorum, bağımlı kişilerin tedavisine yönelik olarak Yeşilay Danışmanlık Merkezimiz YEDAM’ı şehrimize kazandırdık.  Alkol, uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak isteyen vatandaşlarımız merkezimizden ücretsiz olarak hizmet alabilir. Yakın zamanda sigara ve internet bağımlılığı tedavisinde de hizmet vermeyi planladık. YEDAM çağrı merkezi numarası 115 olup dileyen vatandaşımız rahatlıkla randevu alabilir.” Dedi.

Projenin aralık sonuna kadar devam edeceğini ileten Günlüoğlu, Mardin şubesi olarak her zaman bağımlılıklar ile mücadele konusunda her kurum ile çalışmaya açık olduğunu iletti.

 

 

Bursa nilüfer palet alım satımı. Fitness kursuna başvuru yapacak olan kişilerin gerekli şgeri ve koşulları taşıyor olması gerekmektedir. Fiyata göre sırala : yüksekten düşüğe.