Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Mahmut Demirtaş’tan veda mesajı

Valiler Kararnamesi ile Bursa

Valiler Kararnamesi ile Bursa Valiliğine atanan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, veda mesajı yayımladı.

Vali Demirtaş, veda mesajında, 10.08.2023 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bursa Valiliği görevine atandığını hatırlatarak, “10 Haziran 2020 tarihinde başladığım Mardin Valiliği görevini, büyük bir onurla ve sizlerin yakın desteği ve sevgisiyle mesai mefhumu gözetmeksizin yerine getirdim. Öncelikle bizleri bugüne kadar Mardin’e ve Mardinli hemşehrilerime hizmet etme şerefine eriştiren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız olmak üzere tüm Bakanlarımıza, değerli devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

FEVKALADE ÖNEMLİ PROJELERİ BAŞLATMAK BİZLERE NASİP OLDU’

Mardinlilerin her şeyin en iyisine layık olduğunun altını çizen Demirtaş, şöyle konuştu: “Geride bıraktığımız yıllarda tarımdan sanayiye, ticaretten turizme, eğitimden sağlığa, kültür-sanattan bilim ve teknolojiye kısacası her alanda Mardin’imizin âli menfaatleri için çalıştım. Hamdolsun bu süreçte Mardin’in önümüzdeki on yıllarına ışık tutacak fevkalade önemli projeleri başlatmak bizlere nasip oldu. Bununla birlikte; vatandaşlarımıza sunulacak kamu hizmetlerinde daima en iyisini gerçekleştirmeye odaklandık. İlimizde görevde bulunduğum bu süre içinde çalışmalarımda hep daha iyiye ulaşmayı hedefledim; çünkü siz değerli Mardinlilerin her şeyin en iyisine layık olduğunuzu düşündüm. Bunu gerçekleştirmek amacıyla; ilimizin eğitim kalitesini daha da ileriye taşımak ve çocuklarımız ile gençlerimizin daha iyi koşullarda eğitim alabilmeleri için Mardin genelinde birçok okul binasının yapılmasına vesile olduk ve yeni yapılacak birçok okul binası için de gerekli olan tüm adımları attık. Mardinli vatandaşlarımıza tam teşekküllü ve modern kamu hastanelerinde sağlık hizmeti sunulmasını hedefledik ve bu amacımıza ulaşmak için de ilimiz genelinde birçok kamu hastanesi projesini gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra vatandaşlarımıza sunulan kamu hizmetlerinin kalitesinden ödün vermemek adına birçok yeni kamu hizmet binası yaptırdık. Bu hizmetleri gerçekleştirirken en önemli amacım; Mardin’imizi kalkındırmak ve böylesine güzel bir şehri geleceğe taşıyarak hak ettiği konuma kavuşturmaktı.”

KAMU KAYNAĞININ İSRAFINA MÜSAADE ETMEDİK’

Demirtaş, Mardin’i, Mezopotamya’nın ötesine taşırken ve devasa adımları atarken devletin Mardin için sağladığı kamu kaynağının israfına müsaade etmeksizin tüm iş ve işlemlerin kendi realitesi içerisinde hakkaniyet ve adalet çerçevesinde hayata geçirilmesine büyük özen gösterdiğini aktardı.

Demirtaş, “Bununla birlikte Mardin’imizin tanınırlığını bilinirliğini artırmak amacıyla yerel yönetimlerimizin, iş dünyamızın ve STK’larımızın katkılarıyla başlattığımız organizasyonla bu kadim kenti, Mardin’i, Mezopotamya’nın ötesine taşıdık. Bu toprakların öz malı olan pek çok ürün için marka ve patent başvurularını gerçekleştirerek, bunların Mardin’inin tescilli markası haline dönüşmesini sağladık. Öte yandan Mardin’in tüm dinamiklerinin büyük desteğiyle etkisi ve örnekliği ülkemiz genelinde kabul gören projelerle değişim ve dönüşüm hareketini gerçekleştirdik. İnanıyorum ki bu program önümüzdeki dönemde de yolculuğuna Strateji ve Eylem Planı doğrultusunda tüm hızıyla ve emin adımlarla devam edecek; bölgenin sosyal ve ekonomik sorunlarının çözümüne katkı sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

MEZOPOTAMYA’NIN İNCİSİ MARDİN’E HİZMET ETMENİN ONURU VE GURURUYLA…’

Vali Demirtaş, mesajının devamında, şunları belirtti: “Bilinmelidir ki bizim hizmet anlayışımızın temelinde Şeyh Edebali’nin buyurduğu üzere, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şiarı vardır. Tüm bu hizmetlerin odağında da insan vardır, Mardin insanı vardır, Mardinli hemşehrilerimizin refahı, huzuru, güveni vardır. O sebeple köy köy, ilçe ilçe, semt semt her bir vatandaşımızın derdine derman olmaya, gönlüne girmeye gayret gösterdik. Tüm meslektaşlarımla birlikte şehit ailelerimiz ve gazilerimiz öncelikli olmak üzere kapısını çalmadık vatandaş bırakmamaya özen gösterdik. Özellikle pandemi günlerinde Vefa Sosyal Destek Gruplarımız eliyle vatandaşlarımızın en küçük bir mağduriyet yaşamamaları için yoğun çaba sarf ettik. Bu çalışmalarımızda bizlere her konuda destek olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kıymetli bakanlarımız ve  Mardin milletvekillerimiz olmak üzere, vali yardımcılarımıza, kaymakamlarımıza, rektörlerimize, yargı mensuplarımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, muhtarlarımıza, il müdürlerimize, oda-borsa ve birlik başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, iş insanlarımıza, siyasi parti il ve ilçe teşkilatlarına, eğitim, ilim, kültür, sanat ve spor dünyasının kıymetli insanlarına, ulusal ve yerel basının temsilcilerine ve ilk günden itibaren sıcaklığını, sevecenliğini hissettiren, desteğini hiçbir zaman esirgemeyen yiğit, mert Mardinli hemşehrilerime ayrı ayrı teşekkür ediyor; ezcümle helallik diliyorum. Haklarınızı helal ediniz. Şayet bizim hakkımız var ise biliniz ki evvelden ahire helaldir. Belirtmeliyim ki dün olduğu gibi bugünden sonra da kalbinin bir köşesi Mardin için, Mardinli hemşehrilerim için çarpacak bir kardeşiniz var. Bu kardeşinizin kapısı da yüreği de nerede, hangi görevde olursa olsun Mardinli hemşehrilerine ardına kadar açıktır. Hiç tereddüt etmeden bu kapıdan içeri girebilir, misafiri olabilirsiniz. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Mardinli hemşehrilerime ve değerli mesai arkadaşlarıma arz-ı veda ediyor; Mezopotamya’nın incisi Kadim Şehir Mardin’e hizmet etmenin onuru ve gururuyla sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”