Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremzedelerden Kaymakam Cıdıroğlu’na teşekkür ziyareti

Kızıltepe ilçesinde kalan depremzedeler

Kızıltepe ilçesinde kalan depremzedeler Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu’na teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük deprem sonrası 11 ilden yaşanan büyük yıkım sonrası ülke göç etmek zorunda kalıp ülke geneline dağılan ve Mardin il ve ilçelerine de gelen depremzedeler Kızıltepe ilçesinde yaşamlarına devam ediyor.

Kızıltepe Öğretmenevinde kalan depremzedeler, Öğretmenevi Müdürü Hadi Gökdemir ile birlikte İlçe Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu’nu ziyaret ederek yakın ilgilerinden dolayı kendisine ve Kızıltepe halkına teşekkür ettiler.

Ziyaret esnasında başta Kızıltepe halkına olmak kendilerine ilgilerini esirgemeyen herkese teşekkür ederek şunları söylediler: “6 Şubat sabahı belki de dünyada örneği görülmemiş bir afet ile sarsıldık. Canlarımızı mallarımızı evlatlarımızı yitirdik. Bizi o zor durumdan çekip çıkaran, bize elini ilk uzatan devletimiz oldu. Mardin’e geldiğimiz günden beri başta kıymetli Valimiz olmak üzere, Kızıltepe kaymakamımız Belediye ve tüm kurumları ile birlikte STK’ler yaralarımızı sarmak için gönülden çalışmaktadır. Bizi evimizde hissetmemiz için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Yiyecek, giyecek, barınma başta olmak üzere bütün temel ihtiyaçlarımızı karşılamak için tüm kurumlarımız Mardin ve Kızıltepe Halkı ile birlikte canhıraş bir çalışma içine girdiler. Bizim için yapılan her iyilik çok değerli çok kıymetlidir. Sahipsiz olmadığımızı her afette olduğu gibi bu zor günlerde de ülkece kenetlendiğimizi görmek bizleri çok duygulandırdı. Başta Sayın Mardin Valisi Mahmut Demirtaş olmak üzere Kızıltepe kaymakamı Sayın Fatih Cıdıroğlu’na tüm kurumlarımıza, Mardin ve Kızıltepe Halkına tüm yaptıkları için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Unutmayacağız. Allah bir daha hiçbirimize bu afetleri yaşatmasın.”