Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Demirtaş Kızıltepeli muhtarlarla buluştu

Mardin Valisi ve Büyükşehir

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Kızıltepe’de muhtarları ile bir araya geldi.

Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapılan toplantıda Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen Kızıltepe’de merkez ve kırsal mahallelerde görevli muhtarlarla bir araya gelerek sorun, şikayet ve talepleri tek tek dinleyip sorunların çözümüne ilişkin istişarelerde bulundu.

“Vatandaşlarımızın sorunlarını, muhtarlarımızın sıkıntılarını ilk ağızdan dinliyor, karşılaşılan durumlara ivedilikle müdahale ediyoruz” diyen Demirtaş, muhtarlığın önemine de değindi.

Demirtaş, “Siz muhtarlarımız, kamu yönetiminin sahadaki uygulayıcıları olarak en başta ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla hareket etmeli, kimsesizlerin kimsesi olmalısınız. Muhitinizde yaşayan her bir vatandaşımızdan mutlak surette haberdar olmalısınız. Muhtarlık oturma yeri değildir. Muhtarlık, gelenin işinin yapıldığı, vaktin boş sohbetle geçirildiği yer değildir. Muhtarlık, mahallenizin dertleriyle dertlenip çözüm bulmak için kafa yorduğunuz yerdir. O sebeple bu görevin hakkını vermenin gayreti içerisinde olmalısınız. Yaşadığınız köyün, mahallenin hangi evinde, hangi dairesinde kim var, kim yok bunları ayrıntısı ile bilmelisiniz. Şayet mahallenizde aranan ya da şüpheli herhangi bir şahıs varsa, güvenlik güçlerimizle iletişime geçerek şahısların ivedilikle emniyet ve adalete teslimini sağlanmalısınız” dedi.

Toplantıda yapımı devam eden yol çalışmaları hakkında sorulan sorulara cevap veren Çam, “Şimdiye kadar birçok mahallemizi bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Çalışmalarımıza kırsal ve merkez mahallelerimizde devam ediyoruz. Kırsal mahallelerimizde önceliğimizi ilçe merkezine uzak mahallelerimizden başladık. Giderek ilçe merkezine yakın mahallelerimize doğru geleceğiz” dedi.