Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Demirtaş Demirtaş, koltuğunu Berrak Şahin’e devretti

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş,

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makam koltuğunu Berrak Şahin adlı öğrenciye devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Valilik Makam koltuğuna oturan Berrak Şahin adlı öğrenci, 23 Nisanı kutlayarak atık malzemelerin geri dönüşümüne dikkat çekti ve geri dönüşüm merkezleri ve sıfır atık malzeme alanlarının çoğaltılması talimatını verdi.

Maddi manevi olarak öğrencilerin desteklenmesi gerektiğini de vurgulayan Berrak Şahin, bir de eğitim gördüğü Noter Cevdet Altun Ortaokulu için basketbol potası için talimat verdi.

Vali Mahmut Demirtaş ise; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının dünyada başka bir örneği yok. Bizler çocuklarımızın başarılı olması için elimizden geleni yapacağız diyerek Berrak Şahin’in verdiği talimatların yerine gelmesi için ilgili birim amirlerine talimat verdi.‘’

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Noter Cevdet Altun Okulu Müdürü Nigar Koçer ve Öğretmen Şeyhmus Orman da Valilik Makamında Berrak Şahin’e eşlik etti.

Vali Mahmut Demirtaş, Berrak Şahin adlı öğrencinin Makam ziyaretinden sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlamalarının yapıldığı Atatürk Kültür Merkezine geçti.

Burada İstiklal Marşının okunmasının ardından öğrenciler şiirler okuyarak gösteriler sergiledi.

AKM’de gerçekleştirilen programa Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra İl Protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.