Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Altınordu’dan Kızıltepe’deki spor antrenörüne ilişkin açıklama

Altınordu Futbol Kulübü, Mardin

Altınordu Futbol Kulübü, Mardin AFO (Altınordu Futbol Okulları) Antrenörü ile bir çocuk arasında yaşanan kavga görüntüleri üzerine açıklama yaptı.

Yaşanan olay üzerine Altınordu Futbol Kulübü, bir açıklama yayımladı. Kırmızı-lacivertli kulüp, ‘Bu Toprakların Çocukları’ felsefesini şiar edinmiş bir kulüp olarak yaşanan olayları tasvip etmediklerini ve şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yaşanan olayı incelediğimizde Mardin AFO antrenörlerimiz Erhan Kalkan ve Cemil Kuday sporcularına antrenman yaptırdığı sırada dışarıdan bir grup çocuğun oyuncularımıza sözlü dalaşma ve küfür etme olayı yaşanmasının ardından, antrenörlerimiz olaya dahil olarak ortamı sakinleştirmiştir.

Antrenörlerimizin müdahalesinin ardından, sözlü münakaşa ortamı sakinleşse de; dışarıdaki çocuklar antrenman bitiminde bir araya gelerek sporcularımıza fiziksel saldırıda bulunmuştur. Sporcularımızın yardım çağrısı üzerine, Cemil Kuday koşarak olaya tekrar müdahil olmaktadır. Tesis çevresindeki çocuklar; muşta olarak tabir edilen, yumruk etkisini artıran, kemiklere zarar veren bir alet ile sporcularımıza saldırmaktadır.

Şiddet diye tabir edilen görüntülerde yer aldığı üzere Cemil Kuday, koşarak saldırıda bulunan çocuğun elinden muşta isimli aleti almaya çalışmaktadır. Bu esnada çocuk, sinir krizine girerek kendisini kilitlemektedir. Antrenörümüz Cemil Kuday, çocuğun elinden muşta isimli aleti almaya çalışırken, çocuğun kendisini kilitlemesi üzerine çocuğu yakasından kaldırarak dizginlemeye çalışmaktadır. Görüntülerde yer alan kısım; maalesef bütün olay örgüsünün sadece bir parçasıdır.”

Altınordu, adli makamlara intikal etmiş sürecin yakından takipçisi olacaklarını ve olaydan dolayı üzüntü duyduklarını da açıklamasına ekledi.

Tümbet güncel giriş.