Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GAZZE’YE DESTEK AÇIKLAMASI

Mardin’de sivil toplum kuruluşları, Cuma namazı çıkışı İsrail’i protesto ederek, Filistin’e destek ve Gazze’de ateşkes çağrısında bulundu.

Mardin’de sivil toplum kuruluşları,

Kentte faaliyet yürüten 60’a yakın sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri, Cuma namazı çıkışı Ekrem Oy Camii  önünde toplanarak, Filistin’e yönelik sürdürdüğü saldırılar nedeniyle İsrail’i protesto etti. Kalabalık, sık sık ‘Mardin’den Gazze’ye direnişe bin selam’ sloganları attı.

Toplanan grup adına basın açıklamasını okuyan platform sözcüsü Necmettin Başboğa, İsrail’in Gazze’ye saldırılarının 6 aya yaklaştığını hatırlatarak, “İsrail hiçbir hukuk, uluslararası anlaşma ve sözleşme tanımıyor. Kadın, çocuk ve yaşlı demeden bütün Filistin halkına katliam uyguluyor.” dedi.

Başboğa, “Bir avuç mazlum ve sahipsiz Gazze halkına karadan, havadan ve denizden vahşice saldıran İsrail’e karşı somut bir adım atılmasını bekliyoruz. Mardin STK Platformu bileşenleri olarak mazlum Gazze’nin haklı direnişini selamlıyor ve katil Siyonist İsrail’in vahşi saldırılarını şiddetle lanetliyoruz. Ramazan ayının bereket ve rahmet ikliminde Müslümanların şuur ve basiret içinde ortak dayanışma göstermelerine vesile olmasını niyaz ediyoruz. Yaşasın Gazze’nin haklı direnişi, kahrolsun katil Siyonistler ve işbirlikçileri.”