Son Dakika Haberler

Vali Demirtaş, Cumhurbaşkanı ziyareti öncesi Dargeçit’te incelemelerde bulundu

Vali Demirtaş, Cumhurbaşkanı ziyareti öncesi Dargeçit’te incelemelerde bulundu
Okunma : 56 views Yorum Yap

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş, Dargeçit ilçesinde bulunan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajında incelemelerde bulundu.

Vali Demirtaş, Tarım Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ve DSİ Genel Müdürü V. Kaya Yıldız ile birlikte cumartesi günü açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak olan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajında incelemelerde bulundu.

Türkiye’nin en büyük 4’üncü hidroelektrik santrali olan ve tam kapasite ile enerji üretimine başlayan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajında açılış için hummalı bir çalışma başladı.

24 milyon metreküp dolgu hacmi ile Atatürk Barajı’ndan sonra Türkiye’nin ikinci büyük barajı olan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı’nda 6’ıncı türbini de devreye alınmış durumda.

19 Mayıs 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans katılımı ile 1’inci türbini devreye alınan Barajın tam kapasite aktif olmasından dolayı açılışı gene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek.

Vali Demirtaş, ‘’ülkemiz için büyük öneme sahip olan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı tam kapasite çalışmaya başlamış durumda. Cumartesi günü Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından açılışı yapılacak. Bizlerde burada son hazırlıklarımızı yapıyoruz. Cumartesi günü vatandaşlarımızı açılışa davet ediyoruz’’ diye konuştu.

蘿莉少女太可愛 請她去喝茶時赫然發現..... – 牛八卦. Traffic + leads = a whole lott.... Link.