Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye; Suriyeli Muhammed’in önce hüznünü sonra sevincini paylaştı

Kesik bacağına rağmen sokakta

Kesik bacağına rağmen sokakta koltuk değneğiyle koşmaya çalıştığı görüntüsüyle yürekleri sızlatan minik Muhammed, protez bacağına kavuştu.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Muhammed’i Axa Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden Kızıltepe Spor’un ile Altekma maçına götürdü.

Maçın bitmesinden sonra sahaya inen Muhammed, Kaymakam Çam ile top oynadı. Tribündeki izleyiciler Muhammed’i uzun süre alkışladı.

Değneksiz koşup top oynayan Muhammed’in bu görüntüsü tüm ulusal kanallarda yayımlandı. Ayrıca binlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından sevinç görüntüleri paylaşıldı.

Türkiye gündeminin ilk sıralarına yerleşen küçük Muhammed’in mutlulukla biten hikayesinden dolayı Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’a tebrik mesajları yağdı. Görüntüleri izleyen milyonlarca sosyal medya kullanıcısı, Kaymakam Çam’a dua etti.

Sadece vatandaşlar değil birçok bürokrattan da tebrik paylaşımları yapıldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, “Yüzündeki gülücük, kalbindeki güzellik hiç eksilmesin Muhammed… Mardin-Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili @huseyincam84’a ve Muhammed’i protezine kavuşturan hayırsever vatandaşımıza sonsuz teşekkürler. Seni seviyoruz küçük adam.” ifadeleri kullandı.

Yeni Şafak Yazarı Yaşar Yavuz da “Suriyeli Muhammed Hüseyin’e el uzatan Mardin Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediyesi ile Protez ihtiyacını karşılayan kalbi güzel hayırsevere binlerce selam olsun.” diye yazdı.