Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Mehmet Salih Keskin

Artuklu’da Kahraman rüzgarı esti

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine kilitlenirken partiler ve milletvekilleri adayları çalışmalarını hızlandırdı.

Mardin’de, sahadaki çalışmalarını hızlandıran adaylardan biri de kuşkusuz Mehmet Vejdi Kahraman’dır. Malumunuz olduğu üzere AK Parti Milletvekili listesine tepki gösteren Kahraman, seçimlere bağımsız aday olarak girme kararı almıştı.

AK Parti Mardin Eski Milletvekili Adayı ve iki dönem Büyükşehir Başkan Adayı olan Vejdi Kahraman, İl Seçim Kuruluna başvurusunu yaparak adaylığını açıklarken, “Mardin halkının adayı olmak için adaylık başvurumu yaptım. Onların yanlarında olacağım. Çıkarsız, menfaatsiz hangisinin sıkıntısı olursa yanlarında olacağım” demişti.

Seçim çalışmalarını sade ve “Mardin Aşkıyla, Bağımsız Ruhla” sloganıyla yürüten Kahraman, gittiği her yerde seçmenin sıcak ve samimi ilgisiyle karşılaşıyor.

Kahraman, Kızıltepe’de olduğu gibi merkez Artuklu ilçesinde bugün halk buluşması gerçekleştirdi. Mitinge dönen buluşmada adeta gövde gösterisi yapıldı.

Diyarbakır yolu üzerinde bulunan SKM önünde toplanan kalabalığa hitap eden Kahraman, neden bağımsız aday olduğunu da şöyle açıkladı:

“En zor dönemlerde elimizi taşın altına koymaktan kaçmadık. Tek beklentimiz halkımıza hizmet etme aşkıydı. Ama görüyoruz ki Mardin halkı hak ettiği şekilde temsil edilmiyor. Hep eksik, yarım ve kimsesiz kalıyor. Mardin halkı, küçük hesaplardan, partilerden, siyasi çekişmelerden, Ankara pazarlıklarından, çok daha büyük olduğu için Mehmet Vejdi Kahraman bugün bağımsız bir aday olarak sizinle beraber. Biliniz ki artık sadece elimiz değil, gövdemiz de taşın altındadır.”

Kahraman, hiç kimsenin Mardin halkının iradesine ipotek koyamayacağının altını çizdi ve 14 Mayıs seçimleri için destek istedi.

Konuşmanın ardından Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Mehmet Vejdi Kahraman, mitinge katılanlar ile birlikte ‘Kahraman Meclise’ sloganları eşliğinde SKM önünden 15 Temmuz Parkına kadar yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüş boyunca slogan atan kalabalık, olaysız şekilde dağıldılar.

Artuklu’da bugün Kahraman rüzgârı esti. Bu rüzgâr devam mı eder veya tersine mi döner bilemiyoruz, ancak sandığa nasıl yansıyacağını önümüzdeki hafta hep beraber göreceğiz.

Biyografisi…

Mehmet Vejdi Kahraman, 1962’de Mardin’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mardin’de tamamladı.

Tarım, inşaat ve sanayi alanındaki ticari faaliyetlerini sürdüren Mehmet Vejdi Kahraman, bölgesinin bilimsel ve teknik yeniliklerle tanışmasına önayak olarak birçok firmada yöneticilik yaptı. Otuz yıldan beri iş hayatının yanında birçok sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.

Siyasete başladığı Refah Partisi’nin çeşitli kademelerinde görev yapan Mehmet Vejdi Kahraman, 2011’de AK Parti’den milletvekili adayı, 30 Mart 2014 ile 31 Mart 2019 yıllarında ise Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmişti.

Mehmet Vejdi Kahraman evli ve 5 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER