Son Dakika Haberler

Kızıltepe’de “KADES uygulaması” tanıtıldı

Kızıltepe’de “KADES uygulaması” tanıtıldı
Okunma : 33 views Yorum Yap

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında açılan stantta, Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında vatandaşlara bilgi verildi.

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri, Cumhuriyet Meydanı’nda açtıkları stantta Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele kapsamında İçişleri bakanlığımızın projesi olan KADES hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

Polis ekipleri, Cumhuriyet Meydanında açılan stantta vatandaşlara broşür dağıtıp uygulamanın amacına yönelik bilgiler aktardı. Bazı vatandaşların uygulamayı telefonlarına indirmelerine de yardımcı olan ekipler uygulamanın önemine değindi.

İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada şunlara değinildi: “KADES uygulaması aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak 112/155/156 acil çağrı merkezine ulaşmalarını sağlayan ve sonrasında olay yerine en yakın ekip ve devriyenin sevk edildiği bir uygulama. Bu uygulamayla kadınlarımıza daha yakınız. Şiddeti bitirene kadar kadınlarımızın yanındayız.”

Sakaryada makineli şap atan usta. Adıyaman Çelikhan bilgisayar operatörü İş İlanları. En çok oy alana göre sırala.