Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tadilatı biten ameliyathane yeniden hizmete girdi

Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde tadilata

Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde tadilata alınan ameliyathane yeniden vatandaşın hizmetine girdi.

Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde 2021 sonunda bakım ve yenilemeye alınan ameliyathane 4 ay gibi kısa bir sürede yenilenerek yeniden vatandaşın hizmetine alındı.

2011 Yılından bu yana vatandaşın hizmetinde olan ve çağın gereklerine uygun yeniliklerin yapılması amacıyla 01 Kasım 2021 tarihinde restorasyona alınan ameliyathane biriminin 01 Mart 2022 tarihinde yeniden vatandaşın hizmetine girdiğini açıklayan hastane Başhekimi Uz. Dr. Serdar Kalkan çalışmalar ile ilgili şunları söyledi;

“2011 Yılından beri Yeni binamızda hizmet veren Ameliyathane birimimiz çağın gereklerine uygun yeniliklerin yapılması amacıyla 01 Kasım 2021 tarihinde restorasyona girmiş olup restorasyon işlemi 01 Mart 2022 tarihinde bitmiştir.

Çağın gereklerine uygun yeniliklerin yapılması ve deforme olan alanların yenilenmesi amacıyla Hastanemiz Ameliyathane Birimi 01 Kasım 2021 tarihinde tadilata girmiştir. Hastalarımızın mağduriyet yaşamaması için 6 odalı olan ameliyathanemizde uygun şartlar oluşturulup 2 oda da ameliyatlar devam ederken diğer 4 odanın tadilatı devam etmiştir. Odaların tadilat süreci düzenli olarak hastane yönetimimiz ve birim sorumlusu çalışanlarımız tarafından kontrolleri yapılmıştır. İlk odaların tadilatının sonlanmasına müteakip 4 oda hizmete açılmış geri kalan 2 odanın tadilatına başlanmıştır. 01 Mart 2022 Tarih’i itibariyle ameliyathane biriminin tüm odaları ve çalışma alanlarının tadilatı tamamlanmış olup, restorasyon çalışması sonlandırılarak tam kapasiteli olarak Kızıltepe Halkı’nın hizmetine sunulmuştur.”

Kızıltepe Devlet Hastanesi ameliyathane biriminde günde ortalama 35-40 ameliyatın yapıldığını belirten Kalkan, “ Hastanemizde Genel Cerrahi, Çocuk Cerrahisi, Beyin Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, Üroloji, Kadın Doğum, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Göz, Plastik Cerrahisi gibi hemen hemen bütün alanlardan ameliyat yapılmaktadır.

Hizmet süresince emeği geçen birim sorumlularımız ve tüm birim çalışanlarımıza hastane yönetimi olarak teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.