Son Dakika Haberler

Meteoroloji’den 26 kent için “sarı” kod uyarısı yaptı

Meteoroloji’den 26 kent için “sarı” kod uyarısı yaptı
Okunma : 46 views Yorum Yap

Meteoroloji verilerine göre bugün 6 bölgemizde sağanak bekleniyor. Sıcaklıkların 2-4 derece azalması beklenirken 26 kent için “sarı” alarm verildi. Vatandaşlar hortum, dolu yağışı, sel ve taşkına karşı uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Van çevrelerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; İç Ege, Akdeniz’in iç ve batı kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz ile İzmir, Aydın ve Muğla’nın iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığının iç kesimlerde yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü “sarı” kod uyarısında bulundu. 26 kentte kuvvetli yağış bekleniyor. Yetkililer, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. “Sarı” alarm verilen 26 kent ise şunlar: Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Aydın, Burdur, Çorum, Denizli, Isparta, İzmir, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sivas, Tokat, Uşak, Yozgat, Aksaray, Karaman ve Kırıkkale.

Erbaa'da kavşakta meydana gelen kaza sonucunda motosiklet şoförü ağır yaralandı olay merkezİ. робнее. کارگروه وزارت جهاد برای آفات نخل‌های جنوب کرمان تشکیل می‌شود.