Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

 Suriyeli yetim ve depremzedeler için iftar programı

Mardin Merkezli Reyhan Derneği,

Mardin Merkezli Reyhan Derneği, kentte bulunan Suriyeli yetim ve depremzedeler için 400 kişilik iftar programı düzenledi.

Mardin’de Suriyeli depremzede, öksüz ve yetim çocuklara yönelik iftar programı gerçekleştirildi. Mardin Merkezli Reyhan Derneği, Mardin’de bulunan Suriyeli yetim ve depremzedeler için Mardin Öğretmenevinde 400 kişilik iftar programı düzenledi. Ataa Derneği sponsorluğunda düzenlenen iftar organizasyonunda Suriyeli Depremzede, öksüz ve yetim çocuklar oruçlarını açıp, animasyonla eğlendiler.

Öğretmen Evinde düzenlenen ve Mardin’deki STK temsilcilerinin de katıldığı iftar yemeği sonrası programda Ataa İnsani Yardımlaşma Derneği tarafından alınan oyuncak ve eğitim materyaller çocuklara hediye edilirken, canlı müzik ve ilahiler eşliğinde maskot ve palyaço kıyafetli öğrenciler tarafından animasyon gösterisi gerçekleştirildi.

İftar programı hakkında bilgi veren Reyhan Derneği Başkanı Muhammed Weli,” Mardin’de bulunan savaşın mağdur ettiği Suriyeli yetim ve öksüz çocuklarımız ile depremzede ailelere Ramazan ayı münasebetiyle iftar yemeği ikram ettik. Program, çocuklar için her şey düşünülerek tasarlanmış. Bu nedenle Ataa İnsani Yardımlaşma Derneğine teşekkür ve tebrik ediyorum. Suriyeli çocuklarımızla birlikte buraya gelerek onlarla iftar yapan Mardinli STK Başkanlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.