Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sıcaktan bunalanlar dağ başında kurulan yarı olimpik havuzda serinliyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 45

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 45 dereceyi bulan sıcaklardan bunalan vatandaşlar, Ğurs Vadisi’nde kurulan yarı olimpik havuzda yüzerek serinliyor.

Kızıltepe karayolunun 7’nci kilometresinde bulunan Ğurs Vadisi,  şelalesi ve yeşil alanlarıyla doğa tutkunlarını kendine hayran bıraktırıyor. Sıcaklığın 45 dereceyi aştığı bölgede vatandaşlar vadide kurulan tesislerde ve piknik alanlarında hem dinlenip piknik yapıyor, hem de kurulan havuzda serinliyor. Özellikle hafta sonları birçok ziyaretçi, vadide serin havada hem piknik yapıyor hem de sıcak havadan kurtuluyor. Vadiye piknik için aileleri ile birlikte geldiklerini söyleyen vatandaşlar, havaların çok sıcak olması nedeniyle vadiyi tercih ettiklerini, terörden arındırıldıktan sonra vadinin adeta yeniden hayatla dolduğunu söylediler.

‘HUZUR ORTAMININ OLUŞMASIYLA GECE GEÇ SAATLERE KADAR HİZMET VERİYORUZ’

Aslanlar Yüzme Havuzu işletmecisi Uğur Aslan, yatırım amaçlı havuzu kurduklarını ve huzur ortamının oluşmasıyla gece geç saatlere kadar hizmet verdiklerini söyledi.

Aslan, “Mekânımız sağlıklı, temiz ve çok güzel. Sıcaklardan bunalan insanlar, serinlemek ve kafasını dinlemek için buraya koşuyor. Havuzda serinleyen vatandaşlar yeşil vadimizde kuş sesleri arasında mangalını yakarak keyifli bir gün yaşıyor. Alabalık tesisleri var, havuz var. Mardinliler, Kızıltepeliler, en çok burayı çok tercih ediyor. Gece geç saatlere kadar burada eğlenmek isteyen vatandaşların sayısı epeyce arttı. Sabah gelen de var, gece gelip geç saatlere kalıp rahatça evine giden de var. Tabi bunun temel sebebi ise oluşan huzur ve güven ortamıdır. Bu huzur ve güven ortamını bize bu bölgede sağlayan tüm yetkilere teşekkür ediyoruz.” dedi.

‘DOĞAL SUYU MÜKEMMELDİR’

Havuzda serinlenen Emre Yalçınkaya ise sosyal aktivitelerin kısıtlı olduğu ilçede, böyle yatırımların yapılmasının önemli olduğunu dile getirdi. Yalçınkaya, “Kızıltepe çok sıcak olduğu için serinlemek için buraya geldim. Havuz çok güzel, dağların arasındandır ve doğal suyu mükemmeldir.” dedi.