Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehir Hastanesi Kızıltepe’de yapılsın çağrısı

Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı

Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter, Mardin Şehir Hastanesi için yetkililere çağrıda bulundular.

Kızıltepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hatip Şeran ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter, yaptıkları ortak çağrıda, “Mardin ilimiz ve bölgemiz için acil ihtiyaç haline gelmiş Şehir hastanesinin Kızıltepe ilçemizde yapılması konusunda Sayın yetkililerimizden haklı ve yerinde bir talep olarak çağrıda bulunuyoruz.” dedi.

Şehir Hastanesinin Kızıltepe’de yapılması için haklı gerekçeleri şu şekilde sıralayan Şeran ve Öter, “Kızıltepe nüfus büyüklüğü itibariyle 43 ilden büyük, Mardin merkez nüfusunun iki katına yakındır, Suriye’ye sınır komşusudur, Şanlıurfa ilimize bağlı Ceylanpınar ve Viranşehir ilçelerine ve bağlı köylerine birçok yönden hizmet sunmaktadır. Nusaybin ve Derik ilçelerimizle İç içedir. Aynı zamanda Mardin havalimanı Kızıltepe’dedir. Mardin Şehir Hastanesi Kızıltepe’de kurulması konum itibariyle sadece Mardin insanlarımız için değil, aynı zamanda sunacağı sağlık hizmetleri konusunda bölgemize hitap edecektir.” ifadeleri kullandılar.

“Mardin’in her yeri bizim için aynıdır”

Şeran ve Öter, açıklamalarını şu ifadelerle tamamladılar: “Kızıltepe STK’ları ve Muhtarları olarak Şehir Hastanesinin Kızıltepe’de yapılmasını talep ederken, ilimiz, ilçelerimiz arasında herhangi bir ayırım düşüncenizin olmadığını, olamayacağını bilinmesini isteriz. Biz önce Mardinliyiz, Mardinli olmaktan da gurur duyuyoruz. Yıllardır Mardin’e tıp fakültesi ve hastanesinin yapılması için Mardinliler olarak birlikte çok mücadele verdik. Çok şükür tıp fakültesi projesi imzalandı. Mardin il merkezimizde mevcut hastanelerimiz ve tıp fakültemizin faaliyete geçmesiyle neredeyse BİN yataklı hastane hizmeti merkezde verilecek. Buda Merkez ve komşu ilçelerimizin ihtiyacına yeterli cevap vereceğinden, yapılması düşünülen Mardin Şehir Hastanesinin mutlaka Kızıltepe’de olmasını haklı bir talep olarak Devlet yetkililerimizden özellikle, arz ve istirham ediyoruz. Gerekirse bu konu için muhtarlar ve sivil toplum olarak imza kampanyası başlatır ve toplanacak yüzbinlerce imzayı başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sağlık bakanımıza ve ilgili Devlet idarecilerimize arz edeceğiz.”