Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rektör Özcoşar’dan Hububat Merkezi’ne ziyaret

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ)

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Rektörü Prof. Dr. Sayın İbrahim Özcoşar, beraberinde Mardin Artuklu Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyüp Birkan ile birlikte Ortadoğu’nun en büyük hububat ticaret merkezi olan Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi’ni ziyaret etti.

Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter ile zahireci esnaflar tarafından karşılanan Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, hububat merkezinde çeşitli incelemelerde bulunup esnaflarla sohbet etti.

Burada yaptığı konuşmada, tarımın Mardin İli ve ülkemiz için önemini vurgulayan Özcoşar, “Mardin İlimizin sahip olduğu verimli topraklarından daha fazla ürün alabilmek için Artuklu Üniversitesi olarak katkı sunmak önceliklerimiz arasındadır, bu konuda üniversitemizin ilgili birimlerine çalışmaları başlatması için gerekli talimatları vereceğim” dedi.

Ziyaretle ilgili kısa bir konuşma yapan Hububat Merkezi Başkanı Mehmet Şerif Öter, “Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın İbrahim Özcaşar’ın ziyaretleri, zahireciler olarak bizi son derece mutlu etmiştir. Sayın Rektör’ümüz göreve geldikleri günden beri Artuklu Üniversitesi’nin gelişmesi ve her yönüyle Mardin’e katkı sunması için olağanüstü çaba sarf etmiştir, bizlerde bu çabaya yakinen şahidiz. Mardin için öncelikli ihtiyaçlardan biri haline gelen tıp fakültesinin kurulması kararının çıkmasında, Sayın Rektör’ümüzün büyük çabaları olmuştur. Mardin’imizin verimli topraklarına bilimsel katkıyla verim katacak, ziraat fakültesi veya tarım ve hayvancılık eğitimini bünyesinde barındıracak uygulamalı bilimler fakültesinin Kızıltepe’de kurulması için Sayın Rektör’ümüzün vermiş olduğu çabaların olumlu sonuç vermesini umut ediyor, yakın zamanda bu konuda müjde bekliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle değerli ziyaretleri için Sayın Rektör’ümüze çok teşekkür ediyorum “ dedi