Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ramazan’ın ilk teravihinde vatandaşlar camilere akın etti

Mardin merkez ve ilçelerinde

Mardin merkez ve ilçelerinde Ramazan ayının ilk teravih namazını kılmak isteyen kadın-erkek, genç-yaşlı ve çocuklar camilere akın etti. Vatandaşlar camilerde teravih namazı kılmanın sevincini yaşadı.

Ramazan ayının ilk teravih namazı tüm İslam âleminde olduğu gibi Mardin’de de büyük heyecanla kılındı. Teravih namazını kılmak isteyen vatandaşlar özellikle tarihi camilere akın etti. Cami cemaati tarafından camiye gelenlere gülsuyu ve şeker ikramında bulunuldu.

Teravih namazı için camilere gelen vatandaşlar, bir kez daha Ramazan ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşadı. Teravih namazı öncesi cami imamları tarafından vatandaşlara, Ramazan orucunun hayrı ve bilmeyenler için ise teravih namazının kılınış şekli ile ilgili bilgiler verildi. Verilen vaazın ardından çocuklarıyla beraber camiye gelen vatandaşlar ilk teravih namazını kıldı.Kadınlar da caminin kendilerine ayrılan bölümünde namazlarını eda etti.

Şehir merkezindeki Nuhoğlu Camiinde teravih namazı öncesi vaaz eden İl Müftüsü Ali Hayri Çelik; “Rahmet ve mağfiret ayına kavuştuğumuz için Rabbimize şükretmeliyiz. Artık Rabbimizin cemal sıfatının tecellilerini göreceğiz. Yaralarımız iyileşecek, kalplerimize ferahlık gönüllerinize teselli olacak Ramazan iklimi bize dünyada cennet hayati yaşatacaktır. Arınma ve temizlenme imkânı veren Allah hamd olsun” dedi.

Baywin güncel giriş.