Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti 6 ilçede seçim sonuçlarına itiraz etti

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, İl Seçim Kuruluna başvurarak, DEM’in kazandığı 6 ilçenin seçim sonuçlarına itiraz etti.

AK Parti Mardin İl

Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarına ilişkin ilçe seçim kurullarına itiraz süresi bugün saat 15.00 itibarıyla sona erdi. İtirazların ilçe seçim kurulları tarafından 4 Nisan Perşembe günü saat 17.00’ye kadar karara bağlanması gerekiyor. İlçe seçim kurullarının kararlarına ise 5 Nisan Cuma günü saat 17.00’ye kadar itirazda bulunulabilecek. Bu itirazlar il seçim kurullarınca, 7 Nisan Pazar günü saat 17.00’ye kadar karara bağlanacak. İl seçim kuruluna ve il birleştirme tutanaklarına karşı ise 10 Nisan Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar YSK’ye itiraz edilebilecek. Olağanüstü itiraz ise 7 Nisan Pazar günü saat 17.00’den 14 Nisan Pazar günü saat 17.00’ye kadar yapılabilecek.

Bu kapsamda, AK Parti Mardin İl Başkanlığınca DEM Parti’nin kazandığı Artuklu, Kızıltepe, Nusaybin, Dargeçit, Derik, Mazıdağı ilçelerindeki tüm sandıklara, ‘Gerekçesi belirtilmeden geçersiz sayılan çok sayıda oyun bulunduğu’ gerekçesiyle İl Seçim Kuruluna itiraz etti.

Öte Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne şu ana kadar önemli bir itirazın bulunmadığı ve seçimi kazanan Ahmet Türk’e yarın mazbatasının verilebileceği kaydedildi.