Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de Hamas liderinin çocukları için gıyabi cenaze namazı kılındı

Mardin STK Platformu tarafından öldürülen Hamas lideri İsmail Haniye’nin oğulları ve torunları için gıyabi cenaze namazı kılındı, basın açıklamasıyla İsrail saldırıları protesto edildi. 

Mardin STK Platformu tarafından

Bayramın 1. günü İsrail tarafından düzenlenen saldırıda; Hamas’ın siyasi lideri İsmail Haniye’nin oğulları Hazem, Amir ve Muhammed Haniye ile 4 torunu hayatını kaybetmişti. Mardin Sivil Toplum Kuruluşu Platformu tarafından Haniye’nin oğulları başta olmak üzere saldırılarda hayatını kaybeden tüm Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Cuma namazı çıkışında Artuklu ilçesindeki Şakir Nuhoğlu Cami önünde bir araya gelen vatandaşlar, sık sık tekbir getirdi, saldırıları protesto etti. İsmail Haniye’nin oğulları, torunları ve Gazze’de hayatını kaybetmiş tüm siviller için Gıyabi Cenaze Namazı kılındı. Mardin STK Platformu Dönem Sözcüsü Necmettin Başboğa, basın metnini okudu.

Gazze’ deki direnişin 6. ayı geride bıraktığını hatırlatan Başboğa, bölgenin en güçlü ülkelerini dize getiren İsrail’in yirmi yıldır abluka altında tuttuğu Gazze direnişine karşı hiçbir askeri başarı elde edemediğini belirtti. Başboğa, İsrail’in en büyük can damarı olan ekonomik gücünü baltalayacak boykotu bir silah olarak kullanmaya devam edeceklerini söyledi.

Başboğa, şunları kaydetti: “Ramazan bayramının birinci gününde 3 oğlu ve 3 torunu şehit edilen Hamas lideri İsmail Haniye’yi tebrik ediyoruz. Ailesinden altmış kişiyi bu savaşta şehit veren bir liderliğin bozulmayan metaneti karşısında tüm azgın güçlerin diz çökeceğine inanıyoruz.”

Açıklamaların ardından saldırılarda hayatını kaybedenler için dua edildi.