Son Dakika Haberler

Kızıltepe’de 15 Temmuz şehitleri anıldı

Kızıltepe’de 15 Temmuz şehitleri anıldı
Okunma : 30 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen etkinliklerle 15 Temmuz şehitleri anıldı.

Kızıltepe Kaymakamlığınca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında ilçedeki Kızıltepe Halı Caddesi’nde 15 Temmuz şehitleri anıldı. Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu ve çok sayıda davetlinin katıldığı program öncesi dev Türk Bayrağı açılarak etkinlik alanına doğru yürüyüş düzenlendi.

Program, şehitler için saygı duruşunda bulunmasıyla başlandı. İstiklal Marşı’yla devam eden anma programında Kur’an-ı Kerim okundu.

Anma programında konuşan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, kanlı saldırıda şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilere şifalar diledi.

Kaymakam Cıdıroğlu, “251 kardeşimizin şehit düştüğü, 2 bin 194 kardeşimizin ise gazi olduğu darbe girişimine direnen milletimiz başarısıyla bugünü tarihe altın harflerle yazmakla kalmadık, bütün dünyaya örnek olduk. Unutulmayacak, unutturulmayacak bir güne imza attık. Başta 15 Temmuz şehirlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. 15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutlu olsun.” dedi.

Program dua ve ikramların ardından sona erdi.

Explore rare early american tattoo history through these fascinating images. خرید دریچه بازدید. Best kadın sayfa 2 / 5 kadınlara dair herşey.