Son Dakika Haberler

Minik öğrenciler oyuncaklarını satarak sokak hayvanlarını besledi

Minik öğrenciler oyuncaklarını satarak sokak hayvanlarını besledi
Okunma : 8 views Yorum Yap

Kızıltepe TOKİ’de eğitim veren Zümrüt Anaokulu öğrencileri, Hayvanları Koruma Günü nedeniyle evlerinden getirdikleri oyuncaklarını düzenlenen kermeste satarak sokak hayvanlarına mama satın aldılar.

Hayvanları koruma günü kutlaması kapsamında Anaokulunun bahçesinde sınıf öğretmeni Gaye Dilen katkıları ile sokak hayvanlarına destek için kermes düzenlendi.

20 öğrencinin oyuncaklarını satarak katıldığı kermeste elde edilen gelirle sokak hayvanları için mama alındı. Kermeste toplana para ile alınan mamalar öğretmenleri Gaye Dilen gözetiminde sokak başlarına kaplar konularak içlerine mama ve su bırakıldı.

Dilen, “Okul Müdürümüz Şahin Bozan’ın desteğiyle açtığımız kermeste öğrencilerim sattıkları oyuncaklarının parasıyla aldığımız mamaları sokaklarda kaplara kendi elleri ile dökerek kedi-köpekleri beslediler. Bu çalışma onları da çok memnun ettiği gibi sorumluluk almalarına da vesile oldu” ifadelerini kullandı.

Etkinlik sonunda minik öğrencilere “Hayvan Dostu” belgesi verildi.

  starling air er et flyselskab, der har både flyveskole og tur retur og taxaflyvninger på sit cv. Så tag gummistøvlerne på og tag med os på en kulinarisk tangsafari ved vandkanten ved kysten. Bursada hasarlı oto alım satımı.