Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yüzlerce çocuk yüzme öğrendi

Kızıltepe Belediyesi, İpekyolu İlkokulu

Kızıltepe Belediyesi, İpekyolu İlkokulu bahçesine kurduğu portatif yüzme havuzunda yüzlerce çocuğa güvenle yüzme öğretti.

Güneydoğu’da çocuklar, serinlemek için girilen su kanalı, nehir ve göletlerde yaşanan boğulma tehlikelerine karşı Gençlik ve Spor Müdürlüğü, belediyeler ve kaymakamlıkların düzenlediği kurslarda ve kurulan portatif havuzlarda güvenle yüzüyor.

Hava sıcaklığının yer yer 40 dereceyi aştığı bölge illerinde serinlemek için girilen su kanalı, nehir ve göletlerde yaşanan boğulma tehlikelerine karşı açılan kurslarda yüzme öğrenen çocuklar havuzlarda serinleme imkânı da buluyor.

Antrenör ve yüzme hocaları gözetiminde ücretsiz verilen eğitimlerle binlerce çocuğun yaz tatilini mutlu ve güvenli şekilde geçirmesi sağlanıyor.

Kızıltepe Belediyesi de bu kapsamında İpekyolu İlkokulu bahçesine portatif yüzme havuzu kurdu.

Havuzda 7-14 yaş arası yüzlerce çocuk yüzme öğrendi.

“Haydi, Çocuklar Yüzmeye” sloganıyla ücretsiz açılan kursa kayıt yaptıran çocuklar, bir metre 40 santimetre derinliğe, 26 metre uzunluğa ve 15 metre genişliğe sahip havuzda uzman hocalar gözetimce yüzme öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, “İlçemizi spor kenti haline getireceğiz. Her alandan her yaş grubuna hitap eden sportif faaliyetlerle ilçeye yenilik katmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, spora verdiği desteklerinden dolayı birçok ödül alan Kaymakam Çam, “Sporun Devleri Buluşuyor” ödül töreninde yılın spora destek veren yerel yöneticisi ödülüne layık görülmüş ve ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun elinden almıştı. (Mardin İpekyolu Gazetesi)