Son Dakika Haberler

Mardin’deki depremzede sayısı 32 bini buldu

Mardin’deki depremzede sayısı 32 bini buldu
Okunma : 64 views Yorum Yap

MARDİN Valisi Mahmut Demirtaş, kentte misafir edilen depremzede vatandaşları ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli, 11 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası çok sayıda kişi hava, deniz ve kara yoluyla yurdun dört bir yanındaki kentlere yönlendirildi. Kendi imkanlarıyla bölgeden ayrılanların da arasında olduğu depremzedeler ulaştıkları illerde otel, misafirhane, Gençlik ve Spor Bakanlığına (GSB) bağlı yurtların yanı sıra yakınları ya da gönüllü ailelerin yanına yerleştirildi. Mardin’de misafir edilen depremzede sayısı 32 bini geçti. Depremzedelerin barınma ihtiyaçları ile gıda ve giyim konusundaki eksikleri yurtlarda kalıyorlarsa yurt yönetimi tarafından evlerde kalıyorlar ise insani yardım vakıf ve dernekleri tarafından karşılanıyor. Afetten etkilenen yetişkin ve çocuklara psikososyal destek imkanı da sunuluyor.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, KYK Kasımiye Erkek Öğrenci Yurdunda misafir edilen depremzede vatandaşlarımızı ziyaret etti.

Depremzede vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali Demirtaş, vatandaşlarımız ile yemek yedi, bir süre sohbet edip onların talep ve ihtiyaçlarını dinledi.

Ziyaretin ardından Mardin halkına teşekkür eden Vali Demirtaş, şunları söyledi:

“Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, Devlet-Millet el ele vererek cansiperane bir şekilde tüm sıkıntıların üstesinden gelmemiz için afet bölgelerimizde arama kurtarma çalışmaları, yardım ve koordinasyon faaliyetlerinde gösterdikleri fedakârca çalışmalar ve dayanışma için, tüm kamu kurum çalışanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, meslek odalarımıza, Organize Sanayi Bölgemize, hayırsever iş insanlarımıza ve kadim şehrimiz Mardin’in kıymetli vatandaşlarına yürekten teşekkür ediyorum. Biz biriz ve birlikte başaracağız.”

Vali Demirtaş’a İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik ve Yurt yetkilileri eşlik etti.

5 stunning sights on south georgia : penguins, seals, & ghost towns !. Last minute center parcs de huttenheugte – boek met flinke korting. Mt kuring gai motel, hornsby australia 2023 | tours to go.