Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

El Cezeri, öğrencilerle hayat bulacak

“EL Cezeri yaşayan Kütüphane” Projesi protokol imza töreni toplantısı gerçekleştirildi.

“EL Cezeri yaşayan Kütüphane”

Kızıltepe Kaymakamlığı tarafından projelendirilerek Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi’ne sunulan “El Cezeri Yaşayan Kütüphane” projesi Protokol imza töreni ve iş birliği geliştirme toplantısı Kızıltepe Kaymakamı Abdullah Şahin, GAP Bölge İdaresi Kalkınma Başkanı Dr. Hasan Maral, GAP Bölge Kordinatörü Adalet Akbaş, GAP Proje Uzman Ali Çiçin ve Kızıltepe Kaymakamlığı Proje Birimi Sorumlusu Ahmet Adıyaman’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kızıltepe Kaymakamlığı koordinatörlüğünde, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi finansörlüğünde ve Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Halk Eğitim Merkezi paydaşlığında hayata geçirilecek olan proje ile; STEM, MARKER, M-BOT Bilişim Atölyesi, Arduino Robotik Kodlama Atölyesi, Sanal Uzay Gözlem Atölyesi, Zeka Oyunları Sınıfı (Mangala, Dama vb.), Web Programlama Atölyesi, Çocuk Oyun Odası, Okuma Salonu, Görme Engelli çocuklara uyumlu satranç atölyesi ve sesli kitap okuma salonu gibi çocukların ve gençlerin fen, mühendislik, matematik ve sanat alanları arasında ilişki kurarak bakış açılarını geliştirmeleri hedeflendi.

Kaymakam Abdullah Şahin, Projenin ilçeye, çocuklara ve gençlere hayırlı olmasını temenni etti.

Şahin, projede katkısı olan başta Güneydoğu Anadu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Dr. Hasan Maral’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.