Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de şehir içi ulaşımına zam

Son zamanlarda artan akaryakıt

Son zamanlarda artan akaryakıt fiyatları nedeniyle Mardin ve İlçelerinde şehir içi ulaşımına zam yapılarak yeni fiyatlar belirlendi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ile Ulaştırma Kooperatifleri tarafından yapılan ortak değerlendirme sonrası ulaşımda zamlı fiyat belli oldu.

Yapılan zam ile birlikte kartlı binişlerde 7 lira yapılan şehir için ulaşım ücreti kartlı binişlerde 10 liraya yükseldi. Daha önce 10 lira yapılan kartsız biniş ücreti ise yüzde 50 zam oranıyla 15 lira olarak güncellendi.

Haziran ayında 12 liradan 16 liraya çıkarılan Artuklu-Kızıltepe arası yolcu taşıma ücreti kartlı binişlerde 16 liradan 23 liraya yükselirken, kartsız binişlerde ise 20 lira olan yolcu ücreti 30 lira oldu.

Haziran ayında 40 liradan 50 liraya yükseltilen Artuklu – Nusaybin ve Artuklu- Midyat arası yolcu taşıma ücreti ise, yüzde 40 oranında yapılan yeni zamla 50 liradan 70 liraya yükseldi.

Kızıltepe ile Dikmen (Heşerî) arasında daha önce 20 lira yapılan yol ücreti ise, 35 liraya yükseltildi. Mardin- Diyarbakır arası yol ücreti ise 80 liradan 100 liraya yükseldi.

Nusaybin Şehir içi fiyatları şöyle: Şehir içi Sivil 10 TL, Öğrenci 6.50 TL, Kartsız biniş 15 TL, Duruca 14.50 TL, Girmeli 23.75 TL, Akçatarla ve Bahçebaşı 13.75 TL olarak belirlendi.