Son Dakika Haberler

Mardin’de şehir içi ulaşımına zam

Mardin’de şehir içi ulaşımına zam
Okunma : 39 views Yorum Yap

Son zamanlarda artan akaryakıt fiyatları nedeniyle Mardin ve İlçelerinde şehir içi ulaşımına zam yapılarak yeni fiyatlar belirlendi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ile Ulaştırma Kooperatifleri tarafından yapılan ortak değerlendirme sonrası ulaşımda zamlı fiyat belli oldu.

Yapılan zam ile birlikte kartlı binişlerde 7 lira yapılan şehir için ulaşım ücreti kartlı binişlerde 10 liraya yükseldi. Daha önce 10 lira yapılan kartsız biniş ücreti ise yüzde 50 zam oranıyla 15 lira olarak güncellendi.

Haziran ayında 12 liradan 16 liraya çıkarılan Artuklu-Kızıltepe arası yolcu taşıma ücreti kartlı binişlerde 16 liradan 23 liraya yükselirken, kartsız binişlerde ise 20 lira olan yolcu ücreti 30 lira oldu.

Haziran ayında 40 liradan 50 liraya yükseltilen Artuklu – Nusaybin ve Artuklu- Midyat arası yolcu taşıma ücreti ise, yüzde 40 oranında yapılan yeni zamla 50 liradan 70 liraya yükseldi.

Kızıltepe ile Dikmen (Heşerî) arasında daha önce 20 lira yapılan yol ücreti ise, 35 liraya yükseltildi. Mardin- Diyarbakır arası yol ücreti ise 80 liradan 100 liraya yükseldi.

Nusaybin Şehir içi fiyatları şöyle: Şehir içi Sivil 10 TL, Öğrenci 6.50 TL, Kartsız biniş 15 TL, Duruca 14.50 TL, Girmeli 23.75 TL, Akçatarla ve Bahçebaşı 13.75 TL olarak belirlendi.

Kuzey amerika ülkesi meksika’yı alt üst eden ovidio guzman lopez’in abd’ye teslim süreci tamamlandı. So far lumooptima has created 6 blog entries. انعقاد تفاهم‌نامه بیمه با اتحادیه‌های دامی کشور مجله خبری کشاورزی.