Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de ‘Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm’ Sergisi açıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Sıfır

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm’ Sergisi takdir topladı.

Kızıltepe Anafartalar İlkokulu 2 sınıf öğretmeni Yeter Ertaş’ın öğrencileri, yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru eserleri öğretmen, veli ve öğrencilerin beğenisine sundular.

Serginin açılışına Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş, Şube Müdürü Faruk Şimşek, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Büyük, Sivil tolum örgütleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda veliler katıldı. Açılış kurdelesinin kesiminin ardından yapılan resim ve tablolar tek tek gezilerek incelendi.

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş, açılışta yaptığı konuşmada, sanatın ve estetiğin hayatın her alanında önemli olduğunu dile getirerek, sergide eserleri sergilenen öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.

Okul müdürü Mehmet Ali Demir, “Bu eserlerin hepsi gerçekten çok güzel… Usta sanatçıların elinden çıkmış gibi. Başta 2/B sınıfı öğretmenimiz Yeter Ertaş olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Özellikle öğrencilerimizi kutluyorum. Sanatsal, sportif çalışmalar kişisel beceri ve farklılıkların öne çıkması ve öğrencilerin sosyalleşmesi için birer fırsattır.” dedi.

Sergide ebru çalışmaları, kara kalem, sulu boya, pastel ve boya kalemi çalışmalarının yanı sıra atık maddelerin değerlendirilmesi sonucu ortaya çıkan tasarımlar da yer aldı. Öğrencilerin ve velilerin yoğun katılıyla gerçekleştirilen sergide birbirinden kıymetli eserler takdir topladı.