Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni evli çiftin 500 bin TL’lik düğün altınları çalındı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 3 ay önce evlenen Birgül (33) ve Edip Çelik (34) çiftinin evine giren hırsızlar, 500 bin TL değerinde düğün altınlarını çaldılar. Şikâyetçi olan çift, sadece altınların değil 18 yıllık emeklerinin üstüne hayallerinin de çalındığını söylediler.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 3

Olay, 9 Mayıs’ta Kızıltepe ilçe merkezindeki Ali Ertaş Caddesi üzerindeki binada meydana geldi. 3 ay önce dünya evine giren ve aile apartmanında kalan Birgül Aydın (33) ve Edip Çelik (34) çiftinin düğün altınları, evlerine giren 2 kadın tarafından çalındı. Bayan kuaförde çalışan ve akşam eve gedince durumu fark eden Aydın, durumu emniyete bildirdi. Güvenlik kameralarını inceleyerek hırsızları tespit eden polis ekipleri, eve giren 2 kadını her yerde arıyor.

‘SADECE ALTINLARI DEĞİL, 18 YILLIK EMEĞİMİZİ VE HAYALLERİMİZİ DE ÇALDILAR’

Yaşadığı olayı anlatan Aydın, “Ben 18 yıldır bayan kuaförde çalışıyorum. Emeğimiz ve tırnağımız ile biriktirdiğimiz ile biraz altın almıştım. 3 ay önce de evlendik. Hem eşimin borçla aldığı hem de benim 18 yıllık birikimiz olan ve piyasa değeri 500 bin TL olan altınlarımız, 9 Mayıs’ta öğle saatlerinde evimize giren 2 hırsız kadın tarafından çalındı. Sadece altınları değil, 18 yıllık emeğimizi ve hayallerimizi de çaldılar. Akşam eve gelince fark ettim. Altınları kontrol etmek için bazayı açtığımda çantanın açık olduğunu, poşetin yerde olduğunu ve altınların yerinde olmadığını gördüm. Binanın girişinde bulunan işyerinin de güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde; hırsız kadınların, yüzlerini kapatarak sadece akrabalarımızın olduğu binaya girerek kapıyı zorlayarak bir şekilde içeri giriyorlar. Ve bazanın altındaki altınlarımızı alıp yine yüzlerini kapatarak çıkıp gidiyorlar. Hemen durumu emniyete bildirdik, polis geldi ve parmak izi aldı.” dedi.

‘POLİSTEN GELECEK MÜJDELİ HABERİ BEKLİYORUZ’

Mağdur olduklarını ve yetkililerden hırsızların bulunmasını talep eden Aydın, şu an ailece perişan halde olduklarını ve polisten gelecek müjdeli haberi beklediklerini söyledi.  Çalınan sadece altınlar olmadığını, 18 yıllık emeğin, alın terinin olduğunu söyleyen Birgül Aydın Çelik, şöyle konuştu: “Buradan yetkililere sesleniyorum: lütfen üzerinde durun ve bize müjdeli bir haber verin. Çok perişanız, çok mağduruz. 18 yıllık emeğimin yanında eşimin düğün için yaptığı borç var. Tek temennimiz bu kadın hırsızların bulunmasıdır.”

‘ÇOK ÜZGÜNÜZ VE MAĞDURUZ’

Polis ekiplerinin gelerek durumu incelediğini söyleyen Edip Çelik ise 3 aylık evli olduklarını ve hırsızlık olayı nedeniyle mağdur olduklarını ifade etti. Kadın hırsızları tanımadıklarını ve bir an önce yakalanması için dua ettiklerini söyleyen Çelik, “Ben düğün için borç ile biraz altın almıştım, eşimin de 18 yıllık emeği var. Bunlar ve düğünde takılan takılar hepsinin toplamını bir anda alıp götürdüler. Borç ve emeğimizin yanında hayallerimiz de çalındı. Hayallerimiz ve hedeflerimiz vardı. Onları gerçekleştirmek adına yaptığımız birikimlerin hepsi orada duruyordu. Evet, belki biraz ihmal ettik, altınları orada tutmamalıydık ama böyle de olacağını bilemezdik. Çok üzgünüz, mağduruz. İnşallah bir an önce kadınlar bulunur da altınlarımıza kavuşuruz.” dedi.