Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Polis, broşür dağıtarak vatandaşları uyardı

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşlar dolandırıcılık, yankesicilik, kapkaç ve hırsızlık konularında uyarıldı. Bu olaylarda alınması gereken önlemleri anlatan broşür dağıtıldı.

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü

İnternet üzerinden piyasa değerinden daha ucuza satılan otomobil, beyaz eşya ve elektronik cihazlar alınırken dikkat olunması; para transferinin güvenli yollarla yapılması konularında vatandaşlarımız uyarıldı. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde dolandırıcılara karşı uyanık olunması tavsiye edildi.

 

Özellikle internet üzerinden veya kısa mesaj yoluyla “ÖdüI kazandınız”, “Hakkınızda icra takibi başlatıldı”, “Sigorta borcunuz var”, “Krediniz çıktı” şeklinde gelen mesajlara kesinlikle itibar edilmemesi, çekiliş, kampanya ve hediye adı altında size sunulan hiçbir belgeye imza atılmaması ve kimlik bilgilerinizin verilmemesinin gerektiği hususları vatandaşlara yüz yüze anlatıldı.

Ayrıca evden hırsızlık konularında da duyarlı olmaları gerektiği ve apartman giriş kapısının ilk güvenlik kapısı olduğunun unutulmaması ve kapalı tutulması gerektiği hususlarında uyarılarda bulunuldu.

Bu konularda alınması gereken önlemlerin yanı sıra yapılan ihbarların da önemi anlatıldı.