Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin Milletvekili Dr. Muhammed Adak meclis katip üyeliğine seçildi

AK Parti’den yeni dönem

AK Parti’den yeni dönem için Meclis’te görev alacak olan divan üyeleri belirlendi. Mecliste yapılan seçimde Mardin Milletvekili Dr. Muhammed Adak, meclis katip üyeliğine seçildi.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen toplantıda 3 seçimin ardından istenen oy çokluğuna ulaşan Numan Kurtulmuş Türkiye Cumhuriyeti Millet Meclisi Başkanı olarak seçildi. AK Parti’de ise kapalı grup toplantısı ile mecliste görev alacak olan divan üyelerini seçti.

Yapılan toplantının ardından eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ AK Parti Meclis Başkanvekili olarak seçilen isim olurken İbrahim Eyüpoğlu, Alpay Özalan ve Hasan Turan İdare Amiri olurken Katip Üyeleri ise Havva Söylemez, Kurtcan Çelebi, Rümeysa Kadak, Ali Biçer, Muhammed Adak ve Mahmut Atilla Kaya getirildi.

Milletvekili Dr. Muhammed Adak’ın TBMM Meclis Kâtip Üyeliğine seçilmesi Mardin’de sevinçle karşılandı. AK Parti Kurucu üyelerinden olan Nasır Aydın, Mardin milletvekili Dr. Muhammed Adak’ın Meclis Kâtip Üyeliğine seçilmesi Mardin için büyük bir şans olduğunu belirterek,  Mardin için yapılacak hizmetlerin ve projelerin hızlandırılması açısından Sayın milletvekilimizin elini daha da güçlendirileceğine inanıyorum. Mardin’e hayırlı olsun” dedi.

Mardin Terziler Odası Başkanı Sayın Şehmus Sayat ise, Hemşehrimiz ve Mardin milletvekili Dr. Muhammed Adak’ın Meclis Kâtip üyeliğine seçilmesi Mardin halkı olarak gurur duyduklarını ifade etti.

Sayat, “Rahmetli babası eski Devlet bakanımız Fehim Adak’ın Mardin’e yaptığı hizmetleri Mardin halkı 40 yıldır unutmadı. İnşallah Sayın vekilimizde tıpkı babası gibi Mardin’e büyük hizmetler yapacağına inanıyoruz. Mardin halkı olarak her zaman vekilimizin yanındayız. Vekilimizi tebrik ediyoruz. Mardin’e de hayırlı olsun” diye konuştu.