Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de biçerdöver biçim ücretlerine yüzde 100 zam yapıldı

Mardin’in Kızıltepe Ziraat Odası,

Mardin’in Kızıltepe Ziraat Odası, 2023 yılı biçerdöver biçim fiyatını açıkladı. 2022 yılına göre; biçerdöver fiyatları yüzde 100 yapılmış oldu.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde buğday hasadına sayılı günler Kızıltepe Ziraat Odası tavsiye niteliğindeki 2023 yılı biçerdöver biçim fiyatı kararını duyurdu.

Buna göre, buğday ve arpada kuru tarım arazilerinde dekar başına 80 TL,  buğday ve arpa damlama sulama ve yağmurlama sulamada dekar başına 100 TL,  buğday ve arpa ekili olan karık tapa ve salma sulama alanlarında dekar başına 120 TL oldu. Mercimek ve nohut ekili olan alanda ise biçerdöver fiyatı dekar başına 95 TL olarak açıklandı.

SAMAN SATIŞ BEDELİ

Biçerdöver arkası 1 tonluk buğday saman bedeli römork başına 800 TL, Biçerdöver arkası 2 tonluk buğday saman bedeli römork başına 1200 TL, Biçerdöver arkası 1 tonluk arpa saman bedeli römork başına 700 TL oldu.

2022 yılında biçerdöver biçim bedelleri ise şu şekildeydi: Buğday ve arpa kuru alanlar için 40 TL, buğdaya ve arpa damlama sulama ve yağmurlama sulama alanları için 60 TL, Buğday ve arpa karık tapa ve salma sulama alanları için 70 TL, Mercimek ve nohut alanları için biçim ücreti 55 TL.