Son Dakika Haberler

Yıl dönümünde 6-8 Ekim olayları

Yıl dönümünde 6-8 Ekim olayları
Okunma : 50 views Yorum Yap

HDP Genel Merkezi’nin çağrısı üzerine sokaklara inen PKK yandaşları, başta Diyarbakır’da Yasin Börü ve arkadaşları olmak üzere bölgede birçok dindar insanın katledilmesinin üzerinden 7 yıl geçti.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde de sakallı olduğu için Suudi Arabistanlı Fehad İbrahim Elduveric (45) ve Suriye vatandaşı Abdullah Muhammed Latif katletmişti.

Suudi Arabistan uyruklu mühendis olan Fehad İbrahim Elduveric, 4 çocuk babasıydı.

Elduveric, Suriye rejiminden kaçan kayınbiraderi Muhammed İbrahim’i ziyarette gelmişti. Elduveric, Kürtçe bilmediği ve sakallı olduğu için PKK yandaşları tarafından yolu kesilerek katledilmişti.

PKK saldırısında katledilenlerden biri de 4 çocuk babası Suriyeli Abdullah Muhammed Latif (43) oldu. Muhammed Latif, Suriye’deki iç savaştan dolayı hayatını kaybetmeden 3 yıl önce eşi ve çocuklarıyla Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sığınmıştı.

Ayrıca, Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan Banka şubeleri, Maliye Binası ve PTT Şubesini yakarak talan etmiş, birçok Alışveriş Merkezlerini yağmalamıştı. İslami kimliğiyle tanınan şahıslar hedef alınmış ve iş yerleri yağmalanıp sonradan yakılmıştı.

Mardin il genelinde saldırılarda 6 kişi yaşamını yitirdi, 29 sivil ile 22 polis yaralandı, 14 otomobil, 69 polis aracı, kaymakamlık binaları, emniyet binaları, 36 okul, 6 siyasi parti ve 69 bina hasar gördü.

Gözaltına alınan 311 kişiden 108’i tutuklandı.

Kayseri İncesu bilgi İşlem uzmanı İş İlanları. Kruvaze uzun saten abiye lacivert adet. Çorum mantolama etrafı desenli Çelik kalıp.