Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kadim Aşiretler Federasyonu’ndan istişare toplantısı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, Kadim Aşiretler Federasyonu öncülüğünde bölgedeki aşiret reisleri, akademisyerler ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla ‘İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ düzenlendi.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, Kadim

Genel merkezi Van’da bulunan ve Doğu ve Güneydoğu’daki 400 aşiretin üyesi olduğu Kadim Aşiretler Federasyonu (KAF), Mardin Temsilcileri Mahmut Timur ile Süleyman Çelik’in ev sahipliğinde ‘İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ gerçekleştirdi.

Toplantıya aşiret liderlerinin yanı sıra Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Kızıltepe Kaymakamı Abdullah Şahin, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Erin ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantının açılışını Kadim Aşiretler Federasyonu Mardin Temsilcisi Mahmut Timur yaptı. Timur, Federasyonu’nun aşiretlerin tarihi, kültürel, sosyal ve siyasal değerlerini korumak, aşiretler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak amacıyla kurulduğunu hatırlattı. Timur, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

MAHMUT TİMUR

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun da kentte yapılan yatırımlara dikkat çekerek, “Mardin çok güzel bir ivme kazandı. Ben inanıyorum ki, Mardin çok güzel yerlere gelecek. Devletimiz daima milletimizin hizmetindedir. Bu topraklarda Türk, Kürt, Arap gibi birçok etnik yapıya sahip vatandaşlarımız bir arada kardeşlik hukuku içerisinde, sevgi ve saygıyla yaşıyor. Dolayısıyla Mardin, birlikte yaşamanın en güzel örneğidir. Bu mirasa sahip çıkarak, çocuklarımıza güzel yarınlar bırakmalıyız. Bizim kültürümüzde şiddet yok, kardeşlik var, güzellikler var. Doğrudan, iyilikten ve kardeşlikten yana olalım.” diye konuştu.

Kadim Aşiretler Federasyon Genel Başkanı Rasim Aslan’ın gönderdiği mesajı ise Süleyman Çelik okudu. Mesajda, “Kültürümüzün ve dilimizin bu günlere kadar gelmesine vesile olan aşiretlerimizin kendine has misafirperverlikleri ve gelenekleriyle ülkemizin birlik ve kardeşliğine önemli katkılar olmuş, bundan sonra da olacaktır. Bediüzzaman’ın dediği gibi her aşiret bir üniversitedir. Toplantımızın Mardin’e ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.” denildi.