Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de 15 Temmuz etkinlikleri başladı

Mardin’de, “15 Temmuz Şehitlerini

Mardin’de, “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek programı düzenlendi.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında bir otelde şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi. Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan programda İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, dua etti.

Burada konuşan Demirtaş, başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere vatanı, milleti, devleti, bayrağı, canından aziz bildiği mukaddes değerleri uğruna toprağa düşen tüm şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere şifa diledi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü bu yılda düzenleyecekleri çeşitli etkinliklerle millete yakışan vakarla, hep birlikte idrak edeceklerini kaydeden Demirtaş, bu etkinliklerle, 15 Temmuz Destanı’nın hafızalarda diri tutulmasını, şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarının unutulmamasını hedeflediklerini vurguladı.

Şehitliğin önemine dikkat çeken Demirtaş, “Vatan sevdalıları, aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz, o gece verdikleri mücadeleyle, 15 Temmuz karanlığını boğup aydınlık bir sabahı geride kalanlara emanet etmişlerdir.” dedi.

Kendilerinin de Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde aziz şehitlerin bizlere birer emaneti olan şehit yakınlarını bin an olsun yalnız bırakmadıklarını ve bırakmayacaklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Onların kendilerini yalnız hissetmelerine asla müsaade etmeyeceğiz. Her daim yanlarında olacak, devletimizin ve milletimizin şefkat elini omuzlarından asla çekmeyeceğiz. Aynı şekilde kahraman gazilerimizin de her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Kapımız da yüreğimiz de sizlere her gün her saat açıktır. Sizin dertlerinize derman olmak bizim ilk ve en öncelikli görevimizdir. Zira vatana en sevdiklerini armağan edenlere, vatan için canlarını ortaya koyanlara ne yapsak, hangi hizmette bulunsak azdır. Üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen, 15 Temmuz hain darbe girişimi, zihnimizde tüm canlılığıyla yer tutmaya devam ediyor. Bu süreçte başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz ve bizler, FETÖ ve PKK gibi milletimizin istiklal ve istikbaline kast eden terör örgütleri ile mücadeleyi, milletimizden aldığımız güçle, azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz.”

Programa, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hikmet Yokarıbaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, AK Parti İl Başkanı Vahap Alma, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, 15 Temmuz şehit yakınları, gazi ve aileleri katıldı.