Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de okul çevreleri, servis araçları, park ve bahçeler kontrol edildi

Mardin Emniyet Müdürlüğü ekipleri, okul çevreleri ve servis araçları başta olmak üzere birçok alanda denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Mardin Emniyet Müdürlüğü ekipleri,

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından eğitim kurumları çevresinde, öğrencilerin huzur ve güven içerisinde eğitim öğretimlerini sürdürebilmeleri amacıyla, denetimler devam ediyor. 16 ekip ve 40 polis memurunun katılımıyla gerçekleştirilen denetimlerde; 41 okul çevresi, 4 internet salonu, 11 kahvehane ve kafe, 10 market/büfe ve tekel bayi, 5 şans oyunu ve ganyan bayi, 24 park/bahçe/umuma açık yer ve 10 metruk bina denetlendi.

Denetimlerde 311 şahıs ve 170 servis aracı ve sürücüsü kontrol edildi. Yapılan açıklamada, okul çevresinde denetimlerin hız kesmeden süreceğinin bilgisi paylaşıldı.

‘NARVAS’ İLE TESPİT EDİLEN NOKTALARDA UYUŞTURUCU DENETİMİ

Öte yandan, Mardin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de kent merkezindeki birçok noktada ‘Narkotik Veri Analiz Sistemi (NARVAS)’ uyuşturucu uygulaması yaptı. Polis ekipleri, “Narko Alan” uygulaması kapsamında; 254 şahıs ile 56 araç sorgusu ve 3 Park/Bahçe kontrolü gerçekleştirdi.