Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin İŞ-KUR’ İl Müdürlüğüne Mahmut Batur Atandı

Mardin İŞ-KUR İl Müdürlüğünde

Mardin İŞ-KUR İl Müdürlüğünde görev değişimi yaşandı. Mardin’e İŞ-KUR İl Müdürlüğü görevine Mahmut Batur atanırken, il müdürü Mehmet Akın ise Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü uhdesine İstihdam Uzmanı olarak atandı.

Siirt ve Mardin’de yapmış olduğu başarılı görevlerinin ardından Mardin’e İŞ-KUR İl Müdürü olarak atanan Mahmut Batur, 2003-2004 ilk görev yeri Siirt’e öğretmenlik yapan Mahmut Batur, Türkiye İstatistik Siirt Bölge Müdürlüğü, Mardin Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve son olarak Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde İl Müdür Yardımcılığı yaptı.

Görev süresi boyunca, birçok projeye imza atan Batur, Mardin’de genç işsizliğin azalması, kadın istihdamını kent geneline yayılması ve özellik dezavantajlı grupların iş sahibi olmasına yönelik geliştirmiş olduğu projelerle güven kazandı. Batur, 09.10.2023 tarihinde ise İŞ-KUR Mardin il müdürü olarak atandı.

2012 yılından bu yana İŞ-KUR Mardin il Müdürü olarak görev yapan Mehmet Akın ise, kendi isteği ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü uhdesine İstihdam Uzmanı olarak atandı.

Mahmut Batur Kimdir?
1981 yılında Siirt’te doğdu. Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler, Anadolu Üniversitesi İşletme ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümlerinden mezunudur.
2003-2004 yıllarında Milli Eğitim İl Müdürlüğün de öğretmenlik, 2004-2005 yıllarında Türkiye İstatistik Siirt Bölge Müdürlüğünde geçici memur, 2005 – 20019 yıllarında Mardin Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde çeşitli kurum ve kuruluşlarda yöneticilik (Kuruluş Müdür Yardımcısı, Kuruluş Müdürü, İl Müdür Yardımcısı)  yapmış 2019 Ekim ayı itibariyle Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne İl Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 09.10.2023 tarihinde ise İŞ-KUR Mardin il müdürü olarak atanmıştır.

Batur, Evli ve 2 çocuk babasıdır.