Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi lisans eğitimine başlıyor

Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp

Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi bu sene tıp öğrencisi almaya başlıyor. ÖSYM tarafından yapılacak merkezi sınav sonucu 2023 Eylül ayında Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesine öğrenci alımı yapılacak.

2021 yılında kuruluş kararı alınan Tıp Fakültesi kısa zamanda kuruluş sürecini tamamladı. Aynı yıl Mardin Devlet Hastanesi ile ‘Birlikte Kullanım Protokolü’ imzalanarak Devlet Hastanesinin Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüşümü gerçekleştirildi.

Kurulduğu andan itibaren her biri alanında yetkin isimlerden akademik kadrosunu kuran MAÜ Tıp Fakültesinde 25 Anabilim Dalında 5 Profesör, 9 Doçent, 23 Doktor Öğretim Üyesi olmak üzere 37 Öğretim Üyesi görev yapıyor.

Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Koordinasyon Kurulu tarafından yapılan denetimler sonucunda uzman doktor yetiştirme yetkisi aldıklarını beliren Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, ilk aşamada Acil Tıp, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşlarında uzman doktor yetiştirmeye başladıklarını ifade etti.

“GÜÇLÜ BİR AKADEMİK KADRO İLE ÖĞRENCİLERİMİZİ KARŞILAMAYA HAZIRIZ”

Mardin’e Tıp öğrencisi almak üzere hazırlıklarını tamamladıklarını ve öğrenci almak üzere başvurularını yaptıklarını anlatan Özcoşar, yapılan değerlendirmeler sonucu Tıp Fakültelerinin her anlamda öğrenci yetiştirmeye hazır olduğuna karar verilerek öğrenci alım taleplerinin YÖK tarafından kabul edildiğini kaydetti.

Rektör Özcoşar, hazırladıkları modern laboratuvarlar, tıp derslikleri, kütüphane, hasta simülasyon ve fizyoloji pratik odasının yanı sıra güçlü bir akademik kadro ile bu yıl 81 ilimizden yeni tıp öğrencilerini beklediklerini sözlerine ekledi.

17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek bütün adaylara başarılar dileyen Özcoşar, gençlere Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih etmeleri çağrısında da bulundu.