Son Dakika Haberler

Mobil aşı ekiplerinin hedefi mavi kategori

Mobil aşı ekiplerinin hedefi mavi kategori
Okunma : 20 views Yorum Yap

Kızıltepe mobil aşı ekipleri, şehri “mavi renge” kavuşturmak için köy köy gezerek hizmet sunuyor.

İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı mobil aşı ekipleri, yeni tip Coronavirus (Covid-19) ile mücadele kapsamında toplumsal bağışıklığın artırılması için aşılama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İlçe Sağlık Müdürü Abdullah Gökçe,  ilçeye yakışan rengin “mavi” olduğunu belirterek, bunun için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Yüzlerce köyde aşı çalışması yapıldı

İlçe merkezinde 25 aile sağlığı merkezi, 3 hastane ve muhtelif yerlerde bulunan mobil ekipler vasıtasıyla aşı çalışmalarının sürdüğünü belirten Gökçe, “En yakın zamanda ilçemizi mavi renge ulaştırmak için arkadaşlarımızla gece gündüz demeden çalışıyoruz. Aşı çalışmalarımızda ivme son zamanlarda hız kazandı.” dedi.

Yüz yüze eğitimin başladığını, bunun sürmesini istediklerine işaret eden Gökçe, bunun da aşı ile mümkün olduğunu aktardı.

Kırsal mahallelerde aşı olan vatandaşlar, hastanede tedavi gören vakaların büyük bölümünün aşısız olan kişiler olduğunu öğrendiklerini dile getirerek, aşı yaptırdıklarını aktardı.

CoŞkun tadİlat tamİrat. Fiyata göre sırala : yüksekten düşüğe. Fitness kursuna başvuru yapacak olan kişilerin gerekli şgeri ve koşulları taşıyor olması gerekmektedir.