Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe Belediyesi afet bölgesine desteklerini aralıksız sürdürüyor

Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe

Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe Kaymakamlığı, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6’lık depremin ilk saatlerinden buyana bölgeye yardımlarına dört koldan sürdürüyor.

Bu kapsamda ilçe genelinde geniş bir yardım kampanyası başlatan Kızıltepe Belediyesi ve Kaymakamlığı, tüm birim ve personelleri ile deprem bölgesine yardım göndermek için çalışmalarını gece gündüz demeden aralıksız sürdürüyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

“Kızıltepeli vatandaşlarımızın bağışlarını toplamak amacıyla oluşturulan ayni yardım toplama merkezleri vatandaşlarımızın destekleriyle dolup taşıyor ve bu malzemeler personellerimizin desteğiyle tırlara doldurulup afet bölgesindeki kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkıyor. Deprem bölgesine gönderdiğimiz iş makinelerimiz ekiplerimizin desteğiyle arama kurtarma çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Kızıltepe ilçe otogarına kurduğumuz gece-gündüz aktif olarak faaliyet gösteren afet koordinasyon merkezimiz sayesinde deprem bölgesine gidecek olan kişi ve araçları koordine ediyoruz. Kızıltepe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda deprem bölgesine gönderilmek üzere ihtiyaç malzemelerini paketleme ve kategorize etme çalışmalarını sürdürüyoruz. Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz afet bölgesine gönderilmek üzere tedarik edilen kumaş, un ve un mamülleri için fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek amacıyla fırınları ve kumaş satımı yapan esnafları denetliyor.

Kızıltepe Belediyesi Hanımeli Kadın Merkezimizde afet bölgesindeki kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yastık, yorgan, çocuk battaniyesi, omuz şalı, yeni doğan seti, pijama dikimi-üretimi yapıldı. Bu üretilen malzemelerin bir kısmı afet bölgelerindeki vatandaşlarımıza gönderildi. Bir kısmı da deprem bölgelerinden gelip Kızıltepe Devlet Hastane’sinde tedavi gören depremzede kardeşlerimize dağıtıldı. Bu malzemelerin üretimi yapılmaya devam edecektir. Aynı zamanda depremin gerçekleştiği bölgeden etkilenen ilçemizde eve giremeyen vatandaşlarımız için toplanma alanları oluşturuldu. Bu toplanma alanlarında vatandaşlarımıza yiyecek ve içecek ikram edildi. Toplanma alanlarımız halen aktif şekilde hizmetlerine devam etmektedir.”

 

Baywin güncel giriş.