Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hikmet Usta’dan geleneksel basın yemeğinde “Hindi Merge” ikramı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde her

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde her yıl 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarını ağırlamayı geleneksel hale getiren Hikmet Usta, bu yıl da gazeteciler ile bir araya geldi.

Mardin Yöresel Tatlar ve Dobelan Derneğinin başkanlığını da yapan ve kebap ustalığının yanı sıra yaptığı yöresel yemekler ve yöreye özgü mahalli yemeklerin tanıtımına sunduğu katkıları ile de ünlenen yörenin tanınmış yemek ustalarından Hikmet Ölçer, ilçede görev yapan basın mensupları ile geleneksel basın yemeğinde bir araya gelerek yöreye özgü Hindi Merge yemeği ikramında bulundu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Hikmet Kebap Salonundaki mekanında Kızıltepe ilçesinde görev yapan basın mensuplarını ağırlayan Ünlü yemek ustası bölgede unutulmaya yüz tutmaya başlayan Hindi Merge yemeğini pişirerek ikram etti.

Her yıl Gazeteciler gününde basın mensuplarını misafir ederek bunu gelenekselleştiren Hikmet Usta, her yıl değişik bir mahalli yemeği gündeme alarak unutulmamasını sağlamaya çalışıyor.

Gazetecilerin, Yılın her gününde gece gündüz tatilde bayramda görev yaparak okuyucularını bilgilendirerek önemli bir görev ifa ettiklerini belirten Hikmet Usta, her yıl bu günlerinde basın mensuplarının yanında olmayı kendine görev edindiğini belirterek yaptıkları mahalli yemekleri de yeniden kamuoyunun dikkatine sunarak yaşatmaya çalıştığını söyledi.

Mardin Yöresel Tatlar ve Dobelan Derneğinin başkanı ve yörenin tanınmış yemek ustalarından Hikmet Ölçer’in gelenekselleştirdiği basın yemeğine katılan basın mensupları da Hikmet Ustanın bu nazik davranışı ve yöre ile yöre yemeklerinin tanıtımına sunduğu katkılarından dolayı teşekkür ettiler.