Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Koltuk değnekli görüntüsü ile yürek burkan küçük Muhammed protez bacağıyla top oynadı

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın desteğiyle protez ayağa kavuşan küçük Muhammed, Yeni Kızıltepe Spor’un maçını Kaymakam Çam ile izledi, ardından sahaya inip ilk kez topa vurmanın heyecanını yaşadı.

İlçe merkezindeki Sanayi Mahallesi’nde yaşayan Suriyeli Sabri ve Fadile çiftinin Türkiye’de dünyaya gelen çocukları Muhammed’in bacağı, henüz 3 yaşındayken diz kapağından itibaren kesildi.

Çocuğun sokakta koltuk değneğiyle koşmaya çalışırken çekilen görüntüsünün sosyal medyada paylaşılması üzerine, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ile Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği yöneticileri ailesiyle irtibata geçmişti. Çocuğun protez ihtiyacı, bir hayırsever tarafından karşılandı.

Sabah saatlerinde protez ayağına kavuşan küçük Muhammed, akşam saatlerinde de Efeler Ligi’nde mücadele eden Yeni Kızıltepe Spor erkek voleybol takımının maçını Kaymakam Çam ile birlikte izledi.

Ev sahibi takımın 3-2 kazandığı maç sonrası Kaymakam Çam ile sahaya inen Muhammed, ilk kez topa vurmanın heyecanını yaşadı.

Kaymakam Çam, Muhammed’in heyecanına ortak olurken duygu dolu dakikalar yaşandı.