Son Dakika Haberler

Kızıltepeliler dikkat! Sıcaklar daha artacak

Kızıltepeliler dikkat! Sıcaklar daha artacak
Okunma : 33 views Yorum Yap

Bu yıl yaşanan aşırı sıcaklar meteoroloji ve sağlık uzmanları ile yetkililerin sürekli uyarılarına neden oluyor.

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarından kaynaklanabilecek rahatsızlıkların önüne geçmek amacıyla özellikle güneşin etkili olduğu saatlerde mecbur kalmadıkça dışarı çıkılmaması uyarıları yapılırken Kızıltepe Kaymakamlığı hava sıcaklıklarının artacağı uyarısında bulundu.

Kızıltepe ve diğer ilçelerde 50 dereceye yaklaşan sıcak hava dalgasını nedeniyle halk iş gereği ve mecbur kalmadıkça kapalı alanlarda klimaların önünden sokağa çıkmamayı tercih ediyor. Sağlık uzmanları ise özellikle kronik hastaların ve yaşlıların 11.00-16.00 saatleri arasında dışarı çıkarken dikaktli ve tedbirli olun uyarısında bulundu.

Hava sıcaklıkların daha da artacağı konusunda vatandaşları uyaran Kızıltepe kaymakamlığı ile Kızıltepe Belediyesi tarafından ‘METEOROLOJİK DUYURU’ yapılarak hava sıcaklıklarının 2 ile 4 derece arasında yükselmesi beklendiğinden vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarı yapıldı.

Kızıltepe kaymakamlığı ile Kızıltepe Belediyesi tarafından yapılan ‘METEOROLOJİK DUYURU’ da sıcak hava dalgasının 15 gün sürmesi beklendiği belirtilerek şu uyarıda bulunuldu:

“Meteorolojiden alınan son bilgilere göre; mevsim normalleri üstünde seyreden sıcaklıkların bugünden itibaren 15 gün boyunca Kızıltepe genelinde 2 ila 4 derece artması bekleniyor. Başta kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar olmak üzere tüm vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11.00 ile 16.00 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları önemle duyurulur. Geçerlilik Periyodu: 01.08.2023 Saat 12.00 ile 16.08.2023 Saat 18.00 arası.”

Kuzey amerika ülkesi meksika’yı alt üst eden ovidio guzman lopez’in abd’ye teslim süreci tamamlandı. Блог. سید جواد ساداتی نژاد.