Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaymakam Çam’dan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Baskan Vekili Hüseyin Çam, mesajında söyle dedi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı kurtuluş meşalesinin ateşlediği gündür. Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan bugünde milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde göstermiş olduğu irade, azim ve kararlılık ile tüm dünyaya örnek olmuştur.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan Milli Mücadele hareketinin başarıya ulaşmasıyla milletimiz bağımsızlığını kazanmıştır. Ülkemizin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan bugünü Türk Gençliğine armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençliğe verdiği önemi ortaya koymuştur.

Bizler de geleceğin Türkiye’sini inşa edecek olan gençlerimizin yollarına çağdaş bir eğitimle, bilimle, sanatla ve sporla ışık tutmalıyız. Samsun’da yakılan meşaleyi bugün de aynı kararlılık ve gururla taşıyan gençlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilerlemesinin, gelişmesinin ve büyümesinin en büyük güvencesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, milletimizin ve bugünü anlamlı kılan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.”

Baywin güncel giriş.