Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’den Çanakkale’ye 7. kafile uğurlandı

Kızıltepe Belediyesi ile Gençlik

Kızıltepe Belediyesi ile Gençlik Spor Bakanlığının ortak yürüttüğü proje kapsamında Çanakkale gezisi için yedinci kafile yola çıktı.

Kafileyi uğurlayan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle 250’nin üzerinde genci Kültür Gezilerine gönderdiklerini ifade etti.

Kaymakam Çam, “Amacımız; özellikle üniversite sınavına giren gençlerimizi tarih, kültür ve medeniyet gezileriyle rahatlatmaktır. Burada özellikle Çanakkale’yi tercih ettik ki, yaşanmışlık destanını ve o manevi esintiyi bizatihi yerinde hissetmeleridir. Her zaman gençlerin yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Muharrem Kasapoğlu’na, Kültür Bakanlığı teşkilatımıza çok teşekkür ediyoruz. İnşallah gençlerimiz sağ salim gider ve dönerler. Güzel ve hoş bir gezi temenni ediyorum.” dedi.

Çanakkale’de tarihe yolculuk edecek olmalarından dolayı büyük heyecan yaşadıklarını ve böyle bir imkânı kendilerine sunulasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler, Kaymakam Çam’a teşekkür ettiler.

Çanakkale’ye ilk kez gitmenin mutluluğunu ve gururunu yaşayan öğrenciler, aileleri ile vedalaştıktan sonra yola çıktı.

Uğurlama törenine Kaymakam Çam’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Mavidemir, Kızıltepe Gençlik Müdürü İmran Tekin, kurum müdürleri, şube müdürleri ve öğrencilerin aileleri katıldı.